A MAGYAR RÖGBI FOTÓ- DOKUMENTUM ÉS VIDEÓ GYŰJTEMÉNYE 2000.
a képekre kattintva azok nagyobb és letölthető teljes változata jelenik meg


 

ingyenes webstatisztika

2000. január
január 13. Esztergom és Vidéke cikk a helyi rögbiről




2000. február
február 05. szombat 10.00 - Szövetségek Háza 124. szoba
MRgSz Közgyűlés
Új elnökség: Fehérvári Tamás elnök, tagok: Neuzer András, Kóbor Miklós, Gyolcsos Ferenc, Tóth Béla, Csák Imre, Porkoláb Márton, Vida-Szűcs Lajos, Dr. Magyarovics Gyula, Tóth Sándor és Szerencsés nos.



február 7. hétfő
Hat Nemzet elindult





február 13. vasárnap
Esztergomi helyzetkép




február 19. szombat
Hat Nemzet:




február 20. vasárnap
Válogatott mérkőzés beharangozó:





február 21. hétfő





február 22. kedd
Forrás: Esztergom 24 Óra


február 24. csütörtök
A hó elején megválasztott új főtitkárnak helyzetértékelés:




február 26. szombat
Andorra – Magyarország 32–10 (22-3)
FIRA-AER Európa bajnokság D csoport
jv.: Mustafa - Tunézia
A magyar csapat kalandos úton jutott el a kis országba, egy repülőátszállás után Barcelónából busz vitte a csapatot a helyszínre, ahol még nagyban állt a síszezon.
A kezdés előtt:



Kezdés


................ A hóhatáron ............................................. és tribünről le


A közönség


.. hóvirágkeresőben: Novák Péter és Simon Zsolt ..................... szerpentin a mélyben






MÁV pálya: Szentesi 91-esek - Szeged edzőmérkőzés 55-45




február 29. kedd
Meghívó a Bp 7s nyitóvacsorájára, ahol a vendégek között volt Philippe Bernat-Salles, aki a tavalyi VB-n a döntőt játszott francia csapat tagja volt.






2000. március
március 05. vasárnap
13.00 Fehérvár - Szentes edzőmérkőzés

március 6. hétfő
Esztergomi torna beharangozó




március 11. szombat
Szentes - Pécs 10-20


március 12. vasárnap




Temesvár beharangozó Esztergomban:

Forrás: Esztergom 24 Óra


március 15. szerda
11.00 Esztergomi Vitézek-Temesvár (romániai) nemzetközi mérkőzés, Esztergom, Kolping-pálya




2000.03.15. Magyar Diák Kupa – Székesfehérvár  453Mbyte  
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az
EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015 előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.





Liget
SE jubileumi emléktorna
A
végeredmény: 1. Liget SE, Fehérvár RC, 3. Budapesti Exi- les RFC, 4. Magyar juniorválogatott
Liget emlékmeccs, Budapest, Csömöri úti pálya (Bosnyák tér mögött)








március 18. szombat
Concorde Telecom NB I.
13.00 Chinoin-sporttelep, Tábor u.: Budape
sti Exiles RFC-Kecskeméti ARC


Concorde
Telecom NB II.
13.30 Esztergom-sziget, Kolping-pálya: Esztergomi
Vitézek RK-Pécsi Indiánok RFC
9.00 Esztergom-sziget, Kolping-pálya: Általános iskolák bajnoksága, döntő




március 25. szombat
Concorde Telecom NB I, őszről elhalasztott mérkőzés
14.00 Zuglói Ifjúsági Sporttelep, Csömöri út: Elefántok RSE-Fehérvár RC 25-15
300 néző. P: Jéga Szabó 10, Ivánfi 10, Bartók 5, ül. Laczikó 5, Simon 10



2000.03.25. Diákrögbi Székesfehérvár FTV 218Mbyte 21’ 
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az
EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015 előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.





március 26. vasárnap
Concorde Telecom NB I, őszről elhalasztott mérkőzés
14.00 Kecskemét, Széktói stadion: Kecskeméti ARC-Esztergomi Vitézek RK 12-11 (5-3)
12.00 kadettek
Forrás: Petőfi Népe


Forrás: Esztergom 24 Óra

Forrás: Ardelán Kornél

Az állás a 7. forduló után:
1. Esztergomi Vitézek RK 8 pont, 2. Elefántok RSE 6, 3. SZVSE Battai Bulldogok RK 6
Előkészületi
mérkőzésen: Esztergomi Vitézek RK-Budapesti Bears RFC 68-5




Concorde
Telecom NB II.
13.00 Kecskemét, Széktói stadion: Kecskeméti
ARC II. - Esztergomi Vitézek RK II.


Exiles - Kecskemét 3-0

NB2
Százhalombatta II. - Szentesi 91-esek




március 27. vasárnap
Dél Afrikai tornaszereplés lehetőség ajánlása a magyar szövetségnek:




március 28. hétfő
Őszi floridai torna előzetese honlapjukon:



Kecskeméti mérkőzésbeharangozó:

Forrás: Petőfi Népe


március 27-30.
IRB ülés Dublinban
Jose Epalza, FIRA képviselő jelentése - angolra is lefordítva a dokumentumban:





2000. április
április 1. szombat
Concorde Telecom NB I, 8. forduló
13.00 Kecskeméti ARC-Fehérvár RC 30-19
kadettek: 17-12
Kecskeméti tudósítás:

Forrás: Petőfi Népe

A bajnokság állása:
1.
Esztergom 10 pont, 2. Kecskemét 7, 3. Elefántok RSE 6, 4. SZVSE Battai Buldogok RK 6, 5. Székesfehérvár 3, 6. Exiles 0


Concorde Telecom NB II., 8. forduló
11.00 Százhalombatta : SZVSE Battai Bulldogok RK II. - Pécsi Indiánok RFC
Kecskeméti ARC II. - Fehérvár RC II. 27-14

Esztergomi beharangozó:

Forrás: Esztergom 24 Óra


Hat Nemzet:



április 2. vasárnap
Concorde Telecom NB I, 8. forduló
15.00 Esztergomi Vitézek RK-Budapesti Exiles RFC 39-11

Concorde
Telecom NB II, 8. forduló
13.00 Esztergomi Vitézek RK II. - Első Szegedi RK
15.00 Szentesi
91-esek’ - Gyöngyösi Farkasok RK

02 Apr 2000

Yugoslavia vs Moldova

17 - 3

Belgrade






április 8. szombat
Concorde Telecom NB I. 9. forduló
15.00 Budapest, Chinoin-sporttelep, Tábor u.: Budapesti Exiles RFC-Elefántok RSE



április 9. vasárnap
Concorde Telecom NB I. 9. forduló:
14.00 Székesfehérvár, fém-sporttelep: Fehérvár
RC-SZVSE Battai Bulldogok RK
11.30 kadettek 45-0

Concorde
Telecom NB II. 9. forduló:
13.00 Esztergomi
Vitézek RK II. - Szentesi VSC 91-esek 12-34
13.00 Kőér u.: IS Budapest RFC-Pécsi Indiánok RFC 47-34
Első Szegedi RK-Gyöngyösi Farkasok RK 26-0



Esztergomi beharangozó:

Forrás: Esztergom 24 Óra



április 15. szombat
Concorde Telecom NB I., 10. forduló:
15.00 Kecskemét, Szabadidő-központ : Kecs
keméti ARC-Budapesti Exiles RFC 17-6

Forrás: Petőfi Népe

Concorde
Telecom NB II., 10. forduló:
15.00 Pécs, Gyöngyvirág u.: Pécsi Indiánok RFC-Gyöngyösi Farkasok RK 65-20
13.00 Százhalombatta, Óvárosi rögbistadion : SZVSE Battai Bulldogok RK II. - Első Szegedi RK 25-26



április 16. vasárnap
Concorde Telecom NB I., 10. forduló:
15.00 Esztergom-sziget, Kolping-pálya: Esztergomi Vitézek RK-Fehérvár RK 44-8 (18-0)
kadettek 12-7
Forrás: Ardelán Kornél
Videó a mérkőzésről 1,1 GByte
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az
EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.



A Concorde Telecom NB I., 10. fordul - a bajnokság állása:
1. Esztergom 12 pont, 2. Kecskemét 9, 3. Elefántok RSE 8, 4. SZVSE Battai Bulldogok RK 8, 5. Fehérvár 3, 6. Exiles 0


Concorde Telecom NB II., 10. forduló:
13.30 Esztergom-sziget, Kolping- pálya: Esztergomi
Vitézek RK II. - Fehérvár RK II. 37-0
14.00 Szentes, Vasutas sporttelep: Szentesi
VSC 91-esek - IS Budapest RFC 26-21
A legeredményesebb szentesi pontszerzők: Törőcsik 11, Timár, Mácsai 5-5.
A Kurca-parti együttes a tabella első helyén áll.


Concorde
Telecom NB II - az állás:
1.
Szentesi VSC 91-esek RK 14 pont, 2. Pécsi Indiánok RFC 12, 3. IS Budapest RFC 8


Vasárnap is rögbi a TV-ben - Eurosport:




április 20. csütörtök
Válogatott mérkőzés beharangozó:






április 22. szombat
6. nemzetközi húsvéti torna
10.00
Százhalombatta, Óvárosi rögbistadion
SZVSE
Battai Bulldogok RK-Budapest Bears RFC 75-0, Elefántok RSE-Fehérvár RC 21-5, Budapest Bears RFC-Kecskeméti ARC 0-41, SZVSE Battai Bulldogok RK-Kecskeméti ARC 14-0
A 3. helyért: Fehérvár RC-Kecskeméti ARC 29-7
Döntő: SZVSE Battai Bulldogok RK-Elefántok RSE 21-17
A
végeredmény:
1.
SZVSE Battai Bulldogok RK, 2. Elefántok RSE, 3. Fehérvár RC, 4. Kecskeméti ARC, 5. Budapest Bears RFC




április 29. szombat
Esztergom: Magyarország - Ausztria 48–18
FIRA-AER Európa bajnokság D csoport
Mérkőzésellenőr: Jean-Pierre Juanchich chilei születésű francia a FIRA stábból
A magyar csapat



Szöllősi Laci, J-P Juanchich, .............. Brian Crowe osztrák elnök ..... Fehérvári Tamás magyar elnök
Neuzer András, játékvezető


Ispán Lászlóné, Ria mama, a mérkőzés játékvezetője és J-P Juanchich FIRA mérkőzésellenőr a banketten

Videó a mérkőzésről 1,2 GByte
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az
EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.


Megyei Hírlap cikk - forrás: Ardelán Kornél:


A válogatott mérkőzés előtt zajlott diákolimpiáról cikk a 24 Óra című helyi lapban:



április 30. vasárnap
14.00 Spartacus pálya: Szentesi 91-esek - Kecskemét II.


30 Apr 2000

Yugoslavia vs Bulgaria

33 - 6

Sofia





2000. május
Benidorm Hetesen a magyar válogatott Mark O'Driscoll vezetésével

Csapattagok: Tatay Tamás, Bárány Tamás, Kovács József Joe, Kocsis Zoltán, R.I.P. Kardos Attila, Adamik Zoltán, Nagy György Ádám, Túri Pál, Andó Attila Kokilla, Apró Juhász László, Mohai Sándor


május 3. szerda
15.00 Szövetségek Háza - MRgSz elnökségi ülés



május 4. csütörtök
FIRA edzőképzés értesitője - a dokumentumban angolra is fordítva:



Magyar átutazás közben megfenyegetett román serdülők:



Bajnoki végeredmény a szomszédban:



május 6. szombat
Concorde Telecom NB 1,11. forduló:
15.30 Esztergom, Kolping-pálya: Esztergomi
Vitézek RK-Kecskeméti ARC 20-0 (10-0) jv.: Laczikó István
13.00 kadettek 28-10

Concorde
Telecom NBI., 11. forduló:
14.00 Esztergom, Kolping-pálya: Esztergomi Vitézek RK II. - Kecskeméti ARC II. 58-0

Forrás: Esztergom 24 Óra



május 7. vasárnap
Concorde Telecom NB I. 11. forduló:
13.00 Chinoin-sporttelep, Tábor utca: Budapesti
Exiles RFC-SZVSE Battai Bulldogok RK
16.00 Székesfehérvár, Köfém-sporttelep: Fehérvár RC-Elefántok RSE
15.00 kadettek

Concorde
Telecom NB II., 11. forduló:
13.30 Székesfehérvár, Köfém-sporttelep: Fehérvár
RC II. - Pécsi Indiánok RFC 5-55
14.00 Szeged, Etelka sori stadion: Első Szegedi RK-Szentesi 91-esek RK 19-38
14.00 Spartacus-pálya, Kőér utca: IS
Budapest RFC-SZVSE Battai Bulldogok RK II. 26-0

Concorde
Telecom NB II. - az állás:
1.
Szentes 14 pont, 2. Pécs 12, 3. IS Budapest 10, 4. Esztergom 6, 5. Szeged 2, 6. SZVSE 0, 7. Gyöngyös Farkasok RK -2


május 12.
Időszakos beszámoló az IRB-nek a pályázati források felhasználásáról:





május 13. szombat
Concorde Telecom NB 1.12. forduló:
17.00 Százhalombatta, Óvárosi rögbistadion: SZVSE
Battai Bulldogok RK-Esztergomi Vitézek RK
16.00 kadettek


Concorde
Telecom NBII. 12. forduló:
15.00
Százhalombatta, Óvárosi rögbistadion: SZVSE Battai Bulldogok RK II. - Esztergomi Vitézek RK II.
0-26
(az SZVSE 2 büntetőpontot kap)
14.30 Székesfehérvár, Köfém-sporttelep: Fehérvár
RK-Gyöngyösi Farkasok RK
26-0 (a Gyöngyös 2 büntetőpontot kap)



május 14. vasárnap
Concorde Telecom NB 1.12. forduló:
16.00 Kecskemét, Széktói-stadion: Kecskeméti
ARC-Elefántok RSE, , 16.
15.00 kadettek




Concorde
Telecom NBII. 12. forduló:
13.00 Spartacus-pálya, Kőér utca: Budapest
Bears RFC-Első Szegedi RK 26-0
14.00 Pécs, Kovács-telepi pálya: Pécsi
Indiánok RFC-Szentesi 91-esek RK 19-55
Az állás: 1. Szentes 16 pont, 2. Budapest Bears 12, 3. Pécs 12

14 May 2000

Yugoslavia vs Israel

17 - 3

Tel Aviv






május 15. hétfő
Számítógépes rögbijáték kiajánlása a Szövetségnek - valószínűleg az elsők közül való:




május 18. csütörtök
FIRA-AER Végrehajtó Tanács ülés előzetes - angolul is a dokumentumban:





A Budapest 7s-re készülődve sokan igényeltek információt a Szövetségtől.
Az egyik ilyen igénylés alkalmából készült összeállítás, benne többek között Velkovics Vili kimerítő sporttörténete, Nikowitz Marko rögbiszótára:




május 19. péntek
15.30 Szövetségek Háza: MRgSz elnökségi ülés
16.30 Szövetségek Háza: MRgSz Közgyűlés


május 20. szombat
Nemzetközi mérkőzés
16.30 Százhalombatta, Óvárosi rögbistadion: SZVSE Battai Bulldogok RK-Bezirad RK (horvát)

A hétvégén a Kecskemét Bécsben nemzetközi hetes tornán vett részt, melyet 8 csapat között megnyert.
Forrás: Petőfi Népe


május 21. vasárnap
Concorde Telecom NBII., 13. forduló
15.00 Szentes, Vasutas-sporttelep: Szentesi 91-esek RK-SZVSE Battai Bulldogok RK II. 26-0
15.00 Budapest, Dreher-sporttelep, Maglódi út: Bu
dapest Bears RFC-Gyöngyösi Farkasok RK


május 22. hétfő
A Benidorm 7s szervezői küldték meg a válogatott tornarészvételével kapcsolatos tudnivalókat, dokumentumokat:





május 27. szombat
Magyar válogatott a Benidorm 7s-en
17.00   HUNGRIA  - CASCAIS         7-34
18.20   HUNGRIA - FROGGIES        0-52




Split - Horvátország - 6 Bajnok Tornája
Nada Split - Esztergomi Vitézek 47-5
Az esemény beharangozója:



május 28. vasárnap
Magyar válogatott a Benidorm 7s-en
INTERNATIONAL PLATE QUARTER FINALS
13.40        HUNGRIA - ATLANTIS      0-42

A torna eredményeinek teljes listája, valamint tornavideó rendelési űrlap:






2000. június

június 3. szombat
Nemzetközi mérkőzés
16.00
Zugló, Ifjúsági Sporttelep, Csömöri út: Elefántok RSE-Bezigrad RFC (szlovén) 37—14
Ljubljana RFC (szlovén)-SZVSE Battai Bulldogok RK 47-5


Concorde
Telecom NB II:
Gyöngyösi
Farkasok RK-Esztergomi Vitézek RK 17-52


Általános és középiskolai országos bajnokság, döntő, Székesfehérvár
10.00
Köfém sporttelep


június 9. péntek
Hat bajnok és Heidelberg 7s beharangozó:






A német szövetség megalakulásának 100. éves évfordulóján a Heidelberg Hetesen a magyar válogatott.
Állnak: Adamik Zoltán, Mark O'Driscoll, Andó Attila Kokilla, Kovács Joe József, Törőcsik Sándor Csülök, Répási János Répa, R.I.P. Kardos Attila
Guggolnak: Bárány Tamás, Apró Juhász László, Mohai Sándor, Túri Pál, Fehér Attila




június 10. szombat
6 Bajnok Tornája - visszavágó
13.00 Kolping pálya 2000 néző: Esztergom - Nada Split 18-24 (13-10) jv.: Tuma - cseh
Pontszerzők:
Siroki, Szőllősi, Árdelán, ill. Lelovic, Bosniak, Matosic

Forrás: Esztergom 24 Óra --------------------------------------

Videó a mérkőzésről 1,2 GByte
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az

EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.








Forrás: Esztergom és Vidéke



Concorde
Telecom NB 1,13. forduló (elhalasztott mérkőzés):
15.00 Zuglói Ifjúsági Sporttelep, Csömöri út: Elefántok
RSE-SZVSE Battai Bulldogok RK

Concorde Telecom NB II, 13. forduló (elhalasztott mérkőzés):
12.30 Esztergom- sziget, Kolping-pálya: Esztergomi
Vitézek RK - Pécsi Indiánok RFC


június 12. hétfő
Meghívás Romániai tornára - Fekete tenger 7s:






június 17. szombat
Kispesti Elefántok - Esztergomi Vitézek 7-18 (0-10) jv.: Cavez - horvát



2000.06.20. Budapest Hetes – TV2 tudósítás  24,7Mbyte
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.



Agárd: öregfiúk (Liget SE) bemutató mérkőzés a Cserkész pályán (most Aldi van a helyén) - Váczi Péter és Fabinyi András szervezésében.


június 18. vasárnap
Concorde Telecom NB I.
16.00 Zuglói Ifjúsági Sporttelep, Csömöri ú: Elefántok
RSE-Esztergomi Vitézek RK
15.00 kadettek





Rögbi is a Balaton Beach House-on




június 22-24.
FIRA Gyűlés - Jeruzsálem
Magyar képviselő: Vida-Szűcs Lajos
Útijelentés:




Az NB1 végeredménye:

Forrás: Magyar Rögbi statisztikai oldala



június 24-25.
Gyöngyös: Mátra Kupa




2000.06.25. Bp. Elefántok a TV Kettőn 114MByte
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.




Az Esztergom rögbicsapata - fénykép pontos időpontja ismeretlen:



2000. július

július 21. szombat
Az Almádi szervezés okán a Szövetség körbehatárolta, milyen költségeket tud állni és milyeneket nem. Szemben azzal a partneri hozzáállással, amikor a Szövetséget úgy tekintették mint korlátlan költségvetési forrást.



Az éves pályázat, melyet az IRB akkori felelősének Lee Smithnek (NZ) küldtünk faxon és levélben. 13 oldalon keresztül részletezi dolgainkat:






július 22. vasárnap
10.00 Szentesi Strandkemping - Rugbeach II.

A szegedi csapat ellen a fekete szentesiek - háttérben a kőházak.


IRB kísérleti szabálymódosítások fordítás:



július 24-30. Szentes 91 Edzőtábor - Kunfehértó
Edzőtábori idill: a 9-es az étel fövését irányítja





Almádi beharangozó:




Balatonalmádi rögbiesemények invitáló:



július 27-30. Balatonalmádi Rögbi Kupa
Résztvevők: Llanelli, Dinamó Bukarest, és magyar csapatok

A Dinamó Bukarest csapata

július 27. 18.00 Dinamo Bukarest (Ro) - Szlovén válogatott 66-35 (39-7) Jv.: Zelimir Gavez - horvát

július 28. 16.00 Magyar válogatott - Szlovén válogatott 36-19 (29-19) Jv.: Luka Arko - horvát

július 29.
11.00 játékvezetői felkészítés - Robert Davies (UK) és Gheorghe Huistu (Ro) nk. játékvezetők segítségével
helyszín: Balatonalmádi Önkormányzat
18.00 Magyar válogatott - Dinamo Bukarest (Ro) 21-71 (14-31) Jv.: Hruoje Bartolic - horvát








2000. augusztus
augusztus12. vasárnap
12.00 Fábiánsebestyén rögbi bemutatómérkőzés: Szentes - Kecskemét

augusztus 19-20.
MÁV pálya: IV. Szentesi Nemzetközi Rögbitorna
1. Arad, 2. Székesfehérvár, 3. Szentesi 91-esek, 4.Magyar junior válogatott







augusztus 31.
FIRA női edzőképzés jelentkezés - október 18-22.



FIRA U17 képzés részletei - 2001. április és június között szervezendők:








2000. szeptember
szeptember 3. vasárnap
16.00 Budapest Bears - Szentesi 91-esek

Concorde
Telecom kadett NB I 1. forduló: SZVSE Battai
Bulldogok-Fehérvár
RC 5:48


Concorde
Telecom NB L, 1. forduló
SZVSE
Battai Bulldogok RK-Fehérvár RC 8:20
Százhalombatta,
300 néző

Elefántok
RSE-Kecskeméti ARC 33:9
Csömöri
út, 200 néző

Budapesti
Exiles RFC-Esztergomi Vitézek RK 8:31
Tábor
u., 200 néző




szeptember 7.
Budapest 7s hírverés





FIRA értesítés az U18-as válogatottak versenyéről:



Szentesiek maradak az NB2-ben:

Forrás: Szentesi Élet



szeptember 9. szombat
Esztergom - Lycée 100-5 jv.: Stiglmayer Gábor

Forrás: Esztergom 24 óra


16.30 Százhalombatta, Óvárosi rögbistadion - Pannon-Adria-kupa:
SZVSE
Battai Bulldogok RK-Ljubljana RFC (Szlovénia) 13-24


Concorde
Telecom NB II., előrehozott mérkőzés:
Eszter
gomi Vitézek RK-Pécsi Indiánok RFC 27-26





A magyar női rögbi születésnapja 2000.

A Margit-szigeten a Budapest Sevens torna előmérkőzésein először vesz részt önálló leánycsapat, a fehérvári lányok meg is nyerik a tornát.
Eredmények:
FRC lányok - Esztergom fiúk 10 – 5, FRC leány - Érd 15 – 10, a döntőben: FRC leány - FRC fiúk 20 - 15. Bár a 1999-es Magyar Kupa-győztes csapatban 5 leány is szerepelt, de önálló csapatként most állt ki először. Névsor: Pap Eszter, Pölöskei Petra, Erdélyi Zsanett, Forgács Ottilia, Horváth Klaudia, Jánosi Kitti, Kálmán Kitti. Edző: Gyolcsos Ferenc, később női szövetségi kapitány.




szeptember 9-10. Margitsziget - 2. Budapest Sevens
8 nemzeti csapat részvételével, köztük az USA és Franciaország szelekciója.
Amatőr felvétel részletek - Toldi Sándor jóvoltából: 74,6MByte 8'

Belépő - tulajdonosa Bene Kálmán. akkor még ATV alelnök


Szombati eredmények:
Csoportmérkőzések
A-csoport: Új-Zéland-Csehország 33-7, Románia-Szlovénia 52-0, Új-Zéland-Szlovénia 59-0, Csehország-Románia 7-40, Szlovénia-Csehország 5-41, Új-Zéland-Románia 5-19
B-csoport: Egyesült Államok-Ausztria 31-5, Dél-Afrika-Magyarország 14-7, Egyesült Államok-Magyarország 28-5, Dél- Afrika-Ausztria 17-15, Magyarország-Ausztria 0-7, Egyesült Államok-Dél-Afrika 21-0


A nézőtérről:


Tudósítás a szombati eseményekről:



szeptember 10. vasárnap
Budapest
7’s nemzetközi torna, Margitsziget
Helyosztók:
Magyarország- Csehország 5-0, Ausztria-Szlovénia 33-0, Románia-Dél- Afrika 31-0
Egyesült Államok-Új-Zéland 26-12
A 7. helyért: Csehország-Szlovénia 57-5
Az 5. helyért: Magyarország-Ausztria 26-5
A 3. helyért: Dél-Afrika-Új-Zéland 14-12
Döntő: Egyesült Államok-Románia 31-15
A
végeredmény:
1. Egyesült Államok, 2. Románia, 3. Dél-Afrika, 4. Új-Zéland, 5. Magyarország, 6. Ausztria, 7. Csehország, 8. Szlovénia

Tudósítás a vasárnapi eseményekről:





szeptember 12. kedd
Meghívó a Benidorm Ifjúsági Hetes Tornára:





szeptember 16. szombat
Közép-európai bajnokok tornája. Északi csoport:
14.00 Esztergom-sziget, Kolping-pálya: Esztergom-RC Wien (osztrák)
A mérkőzés elmaradt, mivel az osztrákok busza még Ausztriában közlekedési balesetet szenvedett, s négy játékos úgy megsérült, hogy a mérkőzés egyébként is lehetetlen lett volna.



Concorde Telecom NB II, 2. forduló:
14.00 Szentes, Vasutas sporttelep:
Szentesi VSC 91-esek-Pécsi Indiánok RFC 76-21 (36-0)
Forrás. Szentesi Élet


szeptember 17. vasárnap
Concorde Telecom NB II, 2. forduló
14.00 Békéscsabai Benny Bulls-Gyöngyösi Farkasok RK 30-17
14.00
Szeged, Etelka sor: Első Szegedi RK- Budapest Bears RC


szeptember 18. hétfő
FIRA játévezető kijelőlés: Steigerwald Alajos Lettországba



Játékvezető kijelőlési ügyek:





szeptember 21. csütörtök
Osztrák bajnoki sorsolás:




szeptember 22. péntek
Szövetségek Háza
15.00 MRgSz elnökségi ülés
17.00 MRgSz Közgyűlés
A Magyar Rögbiszövetség rendkívüli közgyűlésén a küldöttek visszahívták a számvizsgáló bizottságot. Az új bizottság elnöke Kasnyik János lett, tagok: Papp István, Szabó Levente, Rozman Mónika, Karászi Brigitta.



szeptember 23. szombat
Concorde Telecom NB I. 2. forduló
14.00 Kecskemét, Széktói stadion , 200 néző: Kecskeméti ARC-Esztergomi Vitézek RK 9-22 (6-10)
kadett: 5-60

16.00 Székesfehérvár, Köfém-sporttelep100 néző: Fehérvár
RK-Elefántok RSE 12-28 (0-14)


NB2
16.00 MÁV pálya: Szentesi VSC 91-esek - Szeged 59-17
Szentesi pontszerzők: Fekete 20, Dobos 7, Kérdő, Peleskei, Faragó, Csanki, Törőcsik és Mészáros 5-5, Kocsis 2 ponttal járult a győzelemhez.
Forrás. Szentesi Élet

szeptember 24. vasárnap
Concorde Telecom NB I. 2. forduló
16.00
Chinoin-sport- telep, Tábor utca : Budapesti Exiles RFC-SZVSE Battai Bulldogok RK 38-9 (7-9)
Chinoin-sporttelep,
100 néző
Az
elmúlt évek egyik hazai sikercsapata, a Százhalombatta kezdte jobban a mérkőzést, ám a második félidőben a
ha
zaiak irányítója, Mitocaru Adrián feltartóztathatatlan volt, nagy részt vállalt az Exiles sikerében.

Concorde Telecom NB II, 3. forduló
Kecskeméti ARC-Pécsi Indiánok RFC 28-24
Gyöngyösi Farkasok RK-Esztergomi Vitézek RK 5-31
Békéscsabai Benny Bulls RK-Budapest Bears RFC 35 - 50





szeptember 28. csütörtök
Bosnyák mérkőzés játékvezető kijelölés


szeptember 30. szombat
10.00 Székesfehérvár, fém-sporttelep: Junior, kadett, kölyök- és minibajnokság az országos diákolimpia keretében

Bosznia-Hercegovina – Magyarország 13–12, világbajnoki előselejtező





2000. október


október 7. szombat
Concorde Telecom NB I, 3. forduló
14.00 Székesfehérvár, KÖFÉM- sporttelep: Fehérvár RC-Kecskeméti ARC 29-7
13.00 kadett 26-0
2000.10.07. Fehérvár – Kecskemét  NB1  2óra 50’ kadet, junior, felnőtt 1,35GByte
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.



Concorde Telecom NB II, 3. forduló
15.30 Székesfehérvár, KÖFÉM-sporttelep: Fehérvár RC II. - Kecskeméti ARC II. 27-8




október 8. vasárnap
Concorde Telecom NB I, 3. forduló
15.00 Chinoin- sporttelep, Tábor u.: Budapesti Exiles RFC-Elefántok RSE 3-7
15.00 Esztergom-sziget, Kolping- pálya:
Esztergomi
Vitézek RK-SZVSE Battai Bulldogok RK 15-6 (8-6) jv.: Steigerwald Alajos
14.20 kadett 29-0

Forrás: Esztergom 24 Óra

A bajnokság állása: 1. Esztergom 6 pont, 2. Elefántok 6, 3. Fehérvár 4, 4. Exiles 2, 5. SZVSE 0, 6. Kecskemét 0


Concorde Telecom NB II, 3. forduló:
13.00 Esztergom-sziget, Kolping-pálya: Esztergomi Vitézek RK II. - Budapesti Bears RFC 21-5
14.00 Szeged, Etelka sor: Első Szegedi RK-Gyöngyösi Farkasok RK 26-0
14.00 Kecskemét, Széktói stadion: Kecske
méti ARC II. - Szentesi 91-esek RK 19-86




október 13. péntek
Steigerwald Alajos lettországi játékvezetői kinevezése, Lukács Csaba partjelzősége melett:


Dragon mérkőzés beharangozók:
Forrás: Esztergom 24 Óra






október 14. szombat
6 Bajnok Tornája
Esztergom - Dragon Brno 34-19 (17-19) jv.: Radek Krejci

Forrás: Esztergom 24 Óra





Junior válogatottak felkészülési mérkőzése
14.00
Székesfehérvár, Köfém-sporttelep : Magyarország-Horvátország 8-26
2000.10.14. Horváth – Magyar junior 508MByte
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.



Junior felkészülési mérkőzés, Brno
Dragon
Brno (cseh)-Esztergomi Vitézek RK 17-5



Concorde Telecom NB I.
15.00 Százhalombatta, Óvárosi rögbistadion: SZVSE
Battai Bulldogok RK-Elefántok RSE 3-10




október 15. vasárnap
Concorde Telecom NB I, 5. forduló
14.00 Chinoin-sporttelep, Tábor u.: Budapesti Exiles RFC-Fehérvár RC 34-17 (17-12)



Concorde
Telecom NB II., 5. forduló
14.00 Békéscsabai Benny Bulls RC-Első Szegedi RK 26-25
14.00 Gyöngyös, Váltógyári sporttelep: Gyöngyösi
Farkasok RK-Pécsi Indiánok RFC


Andorra meccs ügyintézés:


október 19. csütörtök



október 21. szombat
Garzon Magyar Kupa, dön
10.00
Esztergom, Prímás-sziget
Elefántok - Vitézek 7-17
Fehérvár - Exiles 7-24
Elefántok - Kecskemét 14-12
Fehérvár - Batta 3-41
Esztergom - Kecskemét 50-3
Exiles - Batta 7-7
Döntő: Esztergom - Batta 22-20
Forrás: Ardelán Kornél

Videófelvétel a mérkőzésről - 945 MByte
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.





Végső sorrend: 1. Esztergomi Vitézek, 2. SZVSE Battai Buldogok RK, 3. Budapesti Exiles, 4. Elefántok RK, 5. Kecskemét ARC, 6. Fehérvár RC




október 22. vasárnap
11.00 MÁV pálya: Szentesi 91-esek - Békéscsaba 79-5
Budapest Bears RFC-Kecskeméti ARC II. 41-7
Pécsi Indiánok RK-Első Szegedi RK 26-0


Andorra válogatott mérkőzés beharangozó:
Forrás: Esztergom 24 Óra



Kecskeméti ifjúsági torna beharangozó:
Forrás: Petőfi Népe

október 23. hétfő
Garzon utánpótlás Magyar Kupa, döntő
9.15-től Kecskemét,
Széktói stadion
Junior
ok: 1. Esztergomi Vitézek RK, 2. Fehérvár RC, 3. Kecskeméti ARC, 4. Dél-Alföldi RC
Kadettek:
1. Fehérvár RC, 2. Kecskeméti ARC, 3. Esztergomi Vitézek RK
Kölykök:
1. Érd, 2. Szatymaz- Szentes RC, 3. Esztergomi Vitézek RK, 4. Fehérvár RC
Minik:
1. Érd, 2. Esztergomi Vitézek RK


október 25. szerda
FIRA értesítés játékvezető küldésről:


október 28. szombat
Százhalombatta, Óvárosi rögbistadion
VB előselejtező mérkőzés
15.00 Magyarország - Andorra 24-18 (5-13)
1000 néző. V: Piotrovicz (lengyel)
MAGYARORSZÁG:
Heckel, Hock, Tóth I., Madarász, Novák, Suiogan, Dohai, Harmat, Kovács J., Túri, Bőhm, Simon, Ardelán, Tatay, Szöllősi. Cs: Rainer, Török, Koller, Pásztor, Ivánfi, Teitinger, Molnár T. Szövetségi kapitány: Neuzer András
A
magyar pontszerzők: Dobai 15, Tóth I. 5, Ivánfi 4



Forrás: Esztergom 24 óra


Diákbajnokság, egyben a diákolimpia országos döntője,
10.00 Százhalombat
ta, Óvárosi rögbistadion
Diák
országos bajnokság - végeredmény
Juniorok:
1. Vörösmarty M. Szmki., Székesfehérvár, 2. Váczi M. Szki., Székesfehérvár, 3. Géza Fej. Szki., Esztergom
Kadettek:
1. Rácvárosi Ált. Isk., Pécs, 2. Bolyai Ált. Isk., Érd, 3. József A. Ált. Isk., Esztergom
Kölykök: 1. Bolyai Alt. Isk., Érd, 2. István Kir. Ált. Isk., Székesfehérvár, 3. Kosdi Ált. Isk., Kösd, 4. Somogyi Ált. Isk., Esztergom, 5. Bolyai Ált. Isk. II, Érd
Minik: 1. Bolyai Ált. Isk., Érd, 2. Petőfi S. Ált. Isk., Esztergom


Lettország - Luxemburg
Játékvezető: Steigerwald Alajos, egyik partjelző Törőcsik Sándor











2000. november
november 3. szombat
Concorde Telecom NB I., 4. forduló:
14.00 Kecskemét, Széktói stadion: Kecskeméti
ARC-Budapesti Exiles RFC 8-14 (3-7)

Pannon-Adr
ia-kupa
Ljubljana RC (szlovén)-SZVSE Battai Bulldogok RK 28-3 (12-0)
Ljubljana,
300 néző
A szakadó esőben lejátszott találkozó első felében a százhalombattai csapat tartani tudta a lépést Közép- Európa egyik legjobban felkészített együttesével, ám a szlovén bajnok végül ilyen arányban is megérdemelten győzött.




november 4. vasárnap
Concorde Telecom NB I., 4 forduló:
14.30 Esztergom-sziget, Kolping pálya: Esztergomi
Vitézek RK-Fehérvár RC 48-17 (18-17)


NB2:
14.00 Első Szegedi RK-Kecskeméti ARC 17-43
Gyöngyösi Farkasok RK-Budapesti Bears RFC 7-99





november 10. szombat
Concorde Telecom NB I, 5. forduló
14.30 Százhalombatta, Óvárosi rögbistadion: SZVSE Battai Bulldogok RK-Kecskeméti ARC 61-0
13.30 kadettek 22-17


Jaliber
Cerbal-kupa, nemzetközi utánpótlástorna, Albi (Franciaország)
Kadett
(19): 1. Mont de Marsan (francia), 2. Nimes (francia), 3. Toulouse (francia), ...11. Magyarország
Kölyök
(16): 1. Carmaux (francia), 2. Albi (francia), 3. Magyarország *




november 11. vasárnap
Concorde Telecom NB I, 5. forduló
13.00 Zuglói Ifjúsági Sporttelep, Csömöri út: Elefántok RSE-Esztergomi Vitézek RK 13-27



Concorde Telecom kadett NB II. 7. forduló:
12.30 Békéscsaba, belterületi rögbipálya: Békés
csabai Benny Bulls RK-Kecskeméti ARC II. 10-40
11.00 Zuglói Ifjúsági Sporttelep, Csömöri út: Első Szegedi RK-Esztergomi Vitézek RK II. 0-84
13.00 Chinoin-sporttelep, Tábor u.: Budapest Bears RFC-Pécsi Indiánok RFC 31-26





november 17. szombat
Concorde Telecom NB II.
13.00 Esztergom-sziget, Kolping- pálya: Esztergomi
Vitézek RK-Szentesi 91- esek VSC 38-24


Forrás: Ardelán Kornél



november 18. vasárnap
Concorde Telecom NB II.
13.00 Pécs, Atlétikai pálya, Tüzér u.: Pécsi
Indiánok RFC-Békéscsabai Benny Bulls RK




november 20. kedd
Robert Antonin levél U17-18 felkészítő jelentkezéssel kapcsolatban:



november 21. szerda
Blikk cikk a cseh bajnokot legyőző Esztergomról



november 24. szombat
Concorde Telecom kadett NB I.
13.30 Esztergom-sziget, Kolping- pálya: Esztergomi
Vitézek RK-Fehérvár RC 12-34
Az őszi végeredmény:
1.
Fehérvár 6, 2. Esztergom 4 pont, 3. SZVSE Battai Bulldogok RK 2, 4. Kecskeméti ARC 0


Concorde Telecom juniorbajnokság
14.30 Esztergom-sziget, Kolping-pálya: Esztergomi Vitézek RK-Fehérvár RC 76-3
Az őszi végeredmény: 1. Esztergom 4 pont, 2. Fehérvár 2,3. Kecskeméti ARC 0



november 25. vasárnap
NB2 őszi végeredmény



Elefántosok emlékeznek:
"A 2000-s év  végére sajnos támogatóink forrásai kiapadtak (a tagdíjak jelentették szinte az egyetlen bevételi forrást) így nem tudtuk tovább külföldi edző itt tartózkodását finanszírozni. Az edzéseket ezután játékosaink, Mézes Bálint majd 2001-től Tóth István tartották."
Forrás: Hammer Zoltán, Horváth Imre, Kump László, Niklász Károly, Tóth István





2000. december
december 2.
Bécsi rögbis parti a Líceumért



Ausztrál sportszergyártó ajánlata a Szövetségnek:





december 8-9. Párizs
FIRA Közgyűlés
Részt vett: Vida-Szűcs Lajos, nemzetközi képviselő
Jelentés a konferenciáról


 

december 20.
Megszavazták az év játékosait a különböző sportágakban:




december 29.






Forrás: Petőfi Népe

Az év játékosa: Dobai Miklós (Bajnok) - Battai Bátor Bulldogok