A MAGYAR RÖGBI FOTÓ- DOKUMENTUM ÉS VIDEÓ GYŰJTEMÉNYE 2003.
a képekre kattintva azok nagyobb és letölthető teljes változata jelenik meg

 

ingyen webstatisztika

2003. január
január 2.






január 18.

Forrás: Esztergom 24 Óra





2003. február

február 2.
A júniusi siófoki európai torna alapdokumentuma:
Kb. 73 oldal pdf formátumban.


február 13.
A Nemzeti Sportszövetség 2003-as támogatási listája:



Feladatokra kijelölt személyek bántalmazásának kezelése - IRB irányelv

és a kiegészítő táblázat:




február 14.
A Magyar Rögbiszövetség csapatbefogadó nyilatkozata a Siófok 7s tornára:



február 20.
Olimpiai bővítés hírei:




február 21.
Olimpiai bővítés hírei:




február 28.
FIRA megállapodás a 7s sorozattal kapcsolatban:








2003. március

március 15.
Nottinghamians - Kalandozók 5-71

Kalandozó Magyarok -Sebő Ferenccel:






A csapat Nottinghamban

Forrás: Fülöp József, Esztergom 2022



március 3. Esztergom-Arad beharangozó:





március 7.
Szervezési problémák a Siófok 7s-szel:




máricus 8. szombat
15.00 Arad - Esztergom 34-10 (17-5)





március 11. kedd
Sportemberek a városért díj Szentesen - Papp István





március 15. szombat
9.00 Székesfehérvár, KÖFÉM-sporttelep: Március 15-ei emléktorna



március 17. hétfő
15.00 Sárisáp - a tervezett Magyarország - Bulgária felkészülési mérkőzés a jugoszláv miniszterelnök, Zoran Djindjic meggyilkolása miatt elmaradt.




március 22. szombat
15.00 Esztergom - Arad 19-29 (5-19) jv.: Steigerwald Alajos




Induló bajnokság - beharangozók













március 29. szombat
NB
1. 6. forduló
14.00 Esztergomi Vitézek Rugby SE-Fehérvár Rugby Club 62-5 (43-0) jv.: Lukács Csaba - Békéscsaba
13.00 kadétok 5-7



15.00
SZVSE Battai Bulldogok RK-Budapestí Exiles RFC 17-3

15.00
Vác: Elefántok Rögbi SE-Kecskeméti Atlétikai és Rugby Club 17-23 (10-5)
14.00 kadétok 14-17




Az NB1 állása: 1. Esztergom 12 pont, 2. SZVSE 8, 3. Fehérvár 6 (82-168). 4. Kecskemét 6 (79-111)
5. Elefántok 4 6. Bp. Exiles 0

NB 2.
15.30 Esztergomi Vitézek Rugby SE II. - Fehérvár Rugby Club II. 67-5



március 30. vasárnap
NB
II, 7forduló
13.00 Csömöri út : Budapesti Bears RFC - Pécsi Indiánok RFC
12.30
Zalaegerszegi Harcosok RK - Fehérvár Rugby Club II.







2003. április


április 4-5. Dublin IRB Közgyűlés
Magyar képviselő: Vida-Szűcs Lajos

City Hall - azaz Városháza - Dublin a polgármester asszony fogadásán: Bea, Raymond Ginesta - Andorra, Lidija Vidis and Danijel Vidis - Horvátország és Grzegorz Borkowski - Lengyelország - ejtsd Dzsegosz

Jelentés a konferencián elhangzott, a magyar rögbi helyzetét is érintő kérdésekről:



A konferencián bemutatott, a 2002-es év statisztikáira utaló érdekes összegzések a játék menetéről:

ppt formátum


április 5. szombat
NB 1 7. forduló
14.00
Kecskemét Városi Pálya 4.: Kecskeméti Atlétika és Rugby Club-Fehérvár Rugby Club 27-5 (8-0)
13.00 kadétok 24-0



16.00 Vác:
Elefántok Rögbi SE-Budapesti Exiles RFC - elmaradt
16.00 kadétok: Elefántok Rögbi SE-Esztergomi Vitézek Rugby SE - elmaradt

NB II, 8. forduló
14.00
Pécsi Indiánok RFC-Békéscsabai Benny Bulls 22-10


április 5. vasárnap
NB
II, 8. forduló
15.00
Fehérvár Rugby Club II. - Budapesti Bears RFC 22-10


Visszajelzés a FIRA-nak a Siófoki Hetes résztvevőit illetően:




április 10. csütörtök
15.00 Sportok Háza
MRgSz elnökségi
Az elnökségi ülés jegyzőkönyve:


Szentesi évkezdet:






április 12. szombat
NB I 8. forduló
15.00
Fehérvár Rugby Club-SZVSE Battai Bulldogok 11-16
14.00 kadétok: 3-43

NB2
14.00 Jamina SE pálya, Wesselényi u.13.: Békéscsabai Benny Bulls RC – Szentesi VSC „91-esek” RK 5-54
91-es pontszerzők: Fekete 10, Tímár, Dobos 5-5, Szilágyi 7, Nagygyörgy 12, Baranyi 15 pont


14.00 XIV. ker. Zuglói Sport és Szabadidő Központ. Csömöri út. 19.:
Budapesti
Bears RFC-Esztergomi Vitézek SE II. 14-80


Esztergom mérkőzés beharangozó:




április 13. vasárnap
NB1 8. ford.
15.00 Chinoin Sporttelep, Tábor u.16/18.:
Budapesti EXILES RFC - Esztergomi Vitézek Rugby SE 7- 64 (0-33) jv.: Chris Clayton




Bajnokság állás:



Royal Belgrád-Esztergom beharangozó:




Kecskeméti Húsvéti Torna beharangozó:




április 19. szombat
10.00 Kecskemét, Széktói Stadion 4-es pálya, Csabai Géza krt.1.:
Nemzetközi Húsvéti Torna
1. Kecskemét 2. Vienna Celtic 3. Szentesi 91-esek



FIRA – AER Regionális Európa Kupa
15.00 Royal Belgrád - Esztergom 6-32 (6-22) jv.: Werner Crom - német
A mérkőzésre a FIRA szabályai szerint 4 klubbon kivüli honfitárs játékos nevezhető, így az Esztergomban Simon, Madarász, Teichtinger és Ódor került be Fehérvárról.



Barátságos nemzetközi mérkőzés
15.00 Árok u.:
Budapest Exiles RFC - Old Midland RFC


Válogatott mérkőzés meghívó:





április 24. csütörtök
Eltávozott Glanville Vernon Pugh, az IRB elnöke.
IRB Bulletin cikk:




április 25. péntek
17.00 Esztergom, Szalma Csárda
A Magyar Rögbi Szövetség soron következő, Közgyűlést előkészítő elnökségi ülése.
Az ülés jegyzőkönyve:





április 26. Esztergom, Vasas pálya
Magyarország - Szerbia-Montenegró 47-23 (27-0) Jv: Jaselskis - litván
Mérkőzésellenőr: Remunol - olasz




Iskolai Rögbi Torna 4. Területi Döntője a Diákolimpia keretében
(Esztergom, Prímás Sziget)

Mini korosztály:


1.

Szénatéri Általános Iskola

Székesfehérvár

2.

Bólyai János Általános Iskola

Érd

3.

Lánchíd utcai Általános Iskola

Kecskemét

4.

Kondorosi Általános Iskola

Kondoros

5.

István Király Általános Iskola I.

Székesfehérvár

5.

István Király Általános Iskola II

Székesfehérvár

Kölyök korosztály:


1.

Bólyai János Általános Iskola I.

Érd

2.

Kondorosi Általános Iskola "A"

Kondoros

3.

Temesvári Perbál Ferences Gimnázium

Esztergom

4.

Petőfi Sándor Általános Iskola

Esztergom

5.

Munkácsy Mihály Általános Iskola

Székesfehérvár


5.

Homoki Nagy István Általános Iskola

Kecskemét

5.

Bólyai János Általános Iskola II.

Érd

8.

Abai Általános Iskola

Aba

8.

Szent Imre Általános Iskola

Székesfehérvár

10.

Vitéz János Gyakorló Általánoa Iskola

Esztergom

11.

Vasvári Pál Általános Iskola

Székesfehérvár

11.

Bánki Donát SZKI

Tatabánya

11.

Kondorosi Általános Iskola "B"

Kondoros

11.

István Király Általános Iskola

Székesfehérvár

Kadett korosztály:


1.

Bólyai János Általános Iskola

Érd

2.

Király Endre SZKI és SZMK Intézet

Vác

3.

Lánchíd utcai Általános Iskola

Kecskemét

4.

Mindszenthy József Általános Iskola

Esztergom

5.

Zentai úti Általános Iskola

Székesfehérvár

6.

Bánki Donát SZKI

Tatabánya

7.

Pusztamérgesi Szakközépiskola

Puszamérges

8.

Kondorosi Általános Iskola

Kondoros

Junior II. korosztály:


1.

Géza Fejedelem Ipari Szakképző Iskola

Esztergom

2.

Király Endre SZKI és SZMK Intézet

Vác

3.

Kandó Kálmán SZKI

Kecskemét

4.

Bánki Donát SZKI

Tatabánya

Junior I. korosztály:


1.

Pollák Mihály Szakiskola

Pécs

2.

Király Endre SZKI és SZMK Intézet

Vác

3.

Eötvös József Gimnázium

Szeged

Junior „Egyetemi” korosztály


1.

Pécsi Tudományegyetem

Pécs

2.

Dunaújvárosi Főiskola

Dunaújváros

Különdíj:

 

Bánki Donát SZKI leánycsapata

Tatabánya




április 25–27. U 20 play off - Esztergom
Magyarország – Szlovénia 17–27
Magyarország – Szerbia-Montenegró 29–20
Szlovénia – Szerbia-Montenegró10-42

U20
Európa-bajnoki selejtező, Esztergom végeredmény:
1.
Szerbia-Montenegró 2 pont (8 vitt cél). 2. Magyarország 2 (7)
3. Szlovénia 2 (6)




A Tabella állása az NB1-ben - forrás: Esztergom 24 Óra:






2003.
május

Kecskemét-Esztergom beharangozó:



Szentes-medvék beharangozó:




május 3. szombat
NB
I, 8. forduló
15.00
SZVSE Battai Bulldogok RK-Elefántok Rögbi SE
14.00 kadétok


16.00 Kecskeméti Atlétikai és Rugby Club - Esztergomi Vitézek Rugby SE 12-26 (7-19) jv.: Töröcsik Sándor - Szentes
15.00 kadétok






NB II 7. forduló
15.00 Pécsi Indiánok RFC - Békéscsabai Benny Bulls RK
Kecskemét II. - Esztergom II. 12-26 (7-12) jv.: Törőcsik Sándor, Szentes



május 4. vasárnap
NB II, 7. forduló
13.00 Spartacus pálya: : Szentesi VSC 91-esek RK-Budapest Bears RFC


Válogatott mérkőzés beharangozó:



május 10. szombat
Kisinyov: Moldávia - Magyarország 49-17 (17-11)
Nagy Zsolt és Szujogán Károly sérülést szenvedett a mérkőzés során.
Magyar csapat: Heckel, Hock, Tóth. Vinkó, Madarász, Koller. Szőlősi, Nagy Zs. 5, Pfeiffer, Hoffmann 6, Teitinger, Suiogan, Odor, Kendi G„ Ivánfi. Cserék: Jéga-Szabó. Juhász, Lakatos, Bíró, Ardelán



A Magyar Rögbiszövetség 2002. évi teljes beszámolója:



A július 5-6-i Luganói Strandtorna felhívása:

ppt fájl



A SIRR, az internetes játékvezetők nemzetközi társulásának 2003-as listája. A kilencvenes évek végétől kezdve igen intenzív szabályértelmezés folyt a levelező csoport keretén belül.






május 13. kedd
U17
Európa-bajnokság, csoportmérkőzés
16.00 Zánka:
Magyarország-Szlovénia 45 - 3

A videó nem elérhető jelenleg!

Gyolcsos Ferenc gyűjteményéből
2003.05.15. U17 Zánka 1.: Magyar - Szlovén 1,2GByte 46' 
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.



Az U 17-es Junior Válogatottak Európa-bajnoki csoportmérkőzései és tanfolyama, május 14-18. Zánka
2003.05.15. U17 tábor Zánka magyar – szerb – szlovén csapatokkal 1,29GByte



május 16. péntek
Szlovénia – Szerbia-Montenegro
          0                       51

Gyolcsos Ferenc gyűjteményéből
A videó nem elérhető jelenleg!
2003.05.16. U17 Zánka 2.: Szerb – Szlovén 1,04GByte 37' 
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.


Kecskemét - Exiles beharangozó:



május 17. szombat
Zánka - U17 Európa-bajnokság, csoportmérkőzés
Magyarország – Szerbia-Montenegro
6                    3

Gyolcsos Ferenc gyűjteményéből - A videó nem elérhető jelenleg!
2003.05.17. U17 Zánka 3.: Magyar - Szerb 1,17GByte 44' 
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.


U17
Európa-bajnoki csoportmérkőzések, Zánka
A végeredmény: 1. Magyarország 4 pont, 2. Szerbia- Montenegró 2, 3. Szlovénia 0



FIRA-AER felnőtt csoport

Magyarország – Szerbia-Montenegró 47–23
Moldova – Magyarország 43–17
Magyarország – Moldova 17–35


NB1. 9. forduló
11.00
Kecskemét Városi Pálya 4.: Kecskeméti Atlétikai és Rugby Club-Budapesti Exiles RFC 54-7



16.00
Százhalombatta: SZVSE Battai Bulldogok RK-Esztergomi Vitézek RSE 27-38 (12-31) jv.: Chris Clayton - ír
15.00 kadétok 85-0




NB 1. állása a 9. fordulót követően:



NB II. 8. forduló
14.00 Szentesi VSC „91- esek" - Pécsi Indiánok RFC 69-12




május 20. kedd
Levél Elbert Gábornak Világjátékokon részvétel szándékáról:




Esztergomi egyértelmű esélyek






A leköszönő Robert Antonin helyettesének keresése:




május 23. péntek
KÖZGYŰLÉS
A Magyar Rögbi Szövetség a 2003. évi rendes beszámoló Közgyűlését
2003. május 23-án (pénteken) 16 órai kezdettel tartja.
Helyszín: Népstadion, Sportszövetségek székháza
      Budapest XIV. ker. Dózsa Gy. út. 1-3.
A Közgyűlés jegyzőkönyve:








május 24. szombat
NB I. 10. forduló.
15.00Vác, Király Endre SZKI. pálya, Temető u.8.: Elefántok Rögbi SE – Fehérvár Rugby Club 46-3
14.00 kadétok

Primás sziget 17.00: Esztergom - Bergamo (olasz 2. liga) 40-17 (14-5) jv.: Puzzi - olasz





FIRA Flash Info, azaz gyorstájékoztató - francia nyelvű - pdf-ben:




május 25. vasárnap
Prága, RR Tatra Smichov Stadion, Podbelohorska ul,
Sevens
Grand Prix
MAGYARORS
ZÁG: Madarász, Suiogan, Andó, Pfáffer, Óda, Tatai, Tolnai, Hevei, Kovács J., Bisztrai. Fekete Cs. Edző: Suiogan Károly.
Résztvevők:
„A” csoport: Németország, Lengyelország, Lettország, Bosznia Hercegovina
„B” csoport: Románia, Csehország, Magyarország, Ausztria
A
magyar válogatott eredményei.
Csoportmérkőzések:
Magyarország-Csehország 14-26, Románia 7-42
Ausztria 38-10
Helyosztó: Bosznia- Hercegovina 42-7 Az 5. helyért: Lettország 7-19
A végeredmény: 1. Németország, 2. Lengyelország, 3. Románia, 4, Csehország, 5. Lettország, 6. Magyarország
7. Bosznia-Hercegovina, 8. Ausztria



NB II. 9. forduló.
14.00 Esztergom-Sziget, Kolping pálya: Esztergomi Vitézek Rugby SE II. - Pécsi Indiánok RFC 25-5
15.00 Székesfehérvár, KÖFÉM pálya Verseci u. 1.: Fehérvár Rugby Club II. - Szentesi „91-esek” VSC 21-50
      


Szövetségi médiaterv:



Esztergom-Elefántok beharangozó:



Kecskemét-Batta beharangozó:



május 31. szombat
NB
1. 10. forduló
16.00
Kecskemét városi pálya 4.: Kecskeméti Atlétikai és Rugby Club-SZVSE Battai Bulldogok RK 14-21 (7-0)
16.00 kadétok
0-12



16.00 Esztergom-Sziget, Kolping pálya:
Esztergomi Vitézek-Elefántok Rögbi SE 17-20 (10-10) jv.: Lukács Csaba - Békéscsaba
15.00 kadétok 7-25
A mérkőzésen egyperces gyászszünettel emlékeztek az Esztergom volt játékosáról, Kosztonyák Miklósról.


17.00 KÖFÉM Sporttelep, Verseci u.1.: Fehérvár Rugby Club - Budapesti Exiles RFC 18-10





2003. június
június 1. vasárnap
NB II. 9. forduló
13.00 Zuglói Sport és Szabadidő Központ, Csömöri út 19.
Budapesti
Bears RFC-Békéscsabai Benny Bulls RK 57-34
15.00 Matáv pálya, Verseny utca: Pécs - Székesfehérvár II. Jv: Vida-Szűcs Lajos
kadétok: Pécsi Indiánok RFC-Fehérvár Rugby Club II. 27-27
15.00 Spartacus pálya, Csongrádi út: Szentesi 91-esek - Esztergom II. 24-14



Június 7-8.
Makarskai Sevens Grand Prix
Horvátország, MAKARSKA.
A csop.                                  B csop.
1. Olaszország                     1.Románia
2. Bulgária                           2.Horvátország
3. Svájc                               3.Magyarország
4. Szlovénia                         4.Örményország



Tabellák:



június 3.
Siófok 7s sajtóanyag:





június 7. szombat
NB
II, 14. forduló
10.00
KÖFÉM Sporttelep, Verseci u.1.: Fehérvár Rugby Club II. - Esztergomi Vitézek SE II.


Bécs Vienna Celtic 25. éves torna
Vienna Celtic Old Boys - Kecskemét Old Boys 40-10

Nemzetközi Barátságos Mérkőzés
Elefántok Rögbi SE - Brescia (Ita.) 38-29


Rögbis esküvő Esztergomban:
Koller Zoltán - Árvai Edina





június 8. vasárnap
NB
II, 14. forduló
15.00 Spartacus pálya, Csongrádi út: Szentesi VSC „91- esek"-Budapesti Bears RFC

8 csapatos sorsolási séma a Siófok 7s szervezéséhez:




június 14. szombat
Régiós Európa-kupa, 2. forduló
Esztergomi Vitézek-Pais Vasco (spanyol) 17-60 (5-24) jv.: Tomas Tuma - cseh
Esztergomi játékosok: Heckel 5, Hock, Siroki 5, Marosi, Novák, Deli, Szőlősi, Nagy Zs„ Pfeif- fer. Fehér, Zugyó 5, Tauber, Suiogan, Ardelán. Cs: Szegi, Juhász, Bíró, Molnár T, Szórád, Kiss B. 2, Tóth. Madarász. Edző: Szőlősi László.





június 20-21. Albena - Bulgária FIRA-AER Kongresszus
Magyar képviselő: Vida-Szűcs Lajos




Tabella:



Siófok 7s beharangozó:






FIRA éves európai tagországi összesítője:






Siófok 7s sapkahímzés:





Siófok 7s beharangozó:





június 28-29. Budapest 7s -Siófok - Siófok Sevens  480MByte 54'14"  A videó nem elérhető jelenleg!
A tornán részt vett a FIRA-AER képviselője Michel Arpaillange és az IRB képviselője, Mark Egan is.


június 28. szombat
9.00 Siófok: Pepsi diákolimpia, döntő
15.00 Siófok: Pilsner
Urquell Hetes Grand Prix
B-csoport
Magyarország-Csehország
5-29 (5-12)
Magyarország: Andó, Suoigan. Deli, Pásztor, Tolnai, Nagyhegyesi 5, Fekete, Odor, Pfeiffer, Madarász, Bíró. Szövetségi kapitány: Túri Pál
Magyarország
-Ausztria 12-14 (7-7)
Mag
yar célok: Fekete 5, Pfeifr 5, Tolnai 2
Magyarország-Bosznia
Hercegovina 7-14 (0-7)
Magyar célok: Fekete 5 Tolnai 2
Bosznia-Herceg
ovina-Skócia 0-47 (0-26), Skócia-Ausztria 38-0 (17-0)
Csehország-Bosznia-Hercegovina 28-0 (7-0), Skócia-Csehország 21-0 (7-0)
Csehország-Ausztria 28-10 (7-10)
A-csoport
Szlovénia-Franciaország 0- (0-21), Horvátország-Svédország 17-7 (5-0)
Franciaország-Szerbia-Montenegró 47 (21-0), Horvátország-Szlovénia 19-12 (7-5)
Svédország-Szerbia-Montenegró 43-0 (19-0) Franciaország-Horvátország 49-0 (21-0)
Svédország-Szlovénia 39-5 (12-5), Horvátország-Szerbia-Montenegró 27-5 (15-0)




június 29. vasárnap
9.00 Siófok: Pepsi diákolimpia, döntő
Fiúk
Mini korosztály: 1. Bolyai János Általános Iskola, Érd, 2. Kondorosi Általános Iskola, 3. Zentai Úti Általános Iskola, Székesfehérvár
Kölyök korosztály: 1. Bolyai János Általános Iskola, Érd, 2. Somogyi Béla Általános Iskola, Esztergom, 3. Vasvári Pál Általános Iskola, Székesfehérvár
Kadett korosztály: 1. Bolyai János Általános Iskola I, Érd, 2. Lánchíd Utcai Általános Iskola, Kecskemét, 3. Zentai Úti Általános Iskola, Székesfehérvár
Junior II. korosztály: Lestár Péter SZKI, Kecskemét 2. Vörösmarty Mihály, Székesfehérvár, 3. Géza Fejedelem Ipari Szakképző Iskola, Esztergom.
Juni
or I. korosztály: 1. Király Endre SZKI és SZMK Intézet, Vác, 2. Pollack Mihály Szakiskola. Pécs. 3. Váci Mihály, Székesfehérvár
Egyetemi korosztály: 1. Szegedi Tudományegyetem, 2. Pécsi Tudományegyetem. 3. Dunaújvárosi Főiskola.
Lányok:

1.
Fehérvár Ladies Rugby Club, Székesfehérvár, 2. Tatabányai Lányok



15.30 Siófok: Pilsner
Urquell Hetes Grand Prix
B-csoport
Magyarország-Skócia 0-47 (0-33)
MAGYARORSZÁG: Andó, Suiogan. Deli, Pásztor, Tolnai, Nagyhegyest Fekete, Ódor, Pfeiffer, Madarász, Bíró. Szövetségi kapitány: Túri Pál
A
csoport további mérkőzésén: Bosznia- Hercegovina-Ausztria 17-4 (7-14)
A
végeredmény: 1. Skócia 12, 2. Csehország 10.3. Bosznia-Hercegovina 8. 4. Ausztria 6. 5. Magyarország 4
A-csoport:
Svédország-Frandaország 24-7 (12-7) Szerbia-Montenegró-Szlovénia 12-7 (7-7)
A
végeredmény: 1. Franciaország 10 (+119-es pontkülönbség), 2. Svédország 10 (+74), 3. Horvátország 10 (-10), 4. Szerbia- Montenegró 6, 5. Szlovénia 4
Helyosztók
Az 5-8. helyért: Horvátország-Ausztria 41-7 (17-7), Szerbia- Montenegró-Bosznia-Hercegovina 12-7 (0-7)
A 9. helyért: Magyarország-Szlovénia 5-38 (5-19)
Magyar célok: Madarász 5
A 7. helyért: Bosznia-Hercegovina-Ausztria 24-14 (7-14)
Az 5. helyért: Horvát- ország-Szerbia-Montenegró 47-5 (26-5)
A 3. helyért: Svédország- Csehország 21-12 (14-0)
Döntő: Skócia-Franciaország 14-12 (7-7)
A
torna végeredménye:
1
Skócia, 2. Franciaország, 3. Svédország, 4. Csehország. 5. Horvátország 6. Szerbia-Montenegró
7. Bosznia-Hercegovina, 8, Ausztria, 9. Szlovénia, 10. Magyarország


Díjkiosztó: gyerekek és hölgyek - Mark Egan IRB, Michale Arpaillange FIRA és Ispán Lászlóné - Ria MRgSz








TV műsoron rögbi - nemcsak ezen a napon, számos alkalommal ezidőtájt:




NB1 tabella

Forrás: rugbystat.hu






2003. július
július 1.






július 2.
Az európai hetes kör feljutási erősorrendje:

Forrás: IRB



július 4.
Szentes feljutóban





július 5.
TV műsoron rögbi - nemcsak ezen a napon, számos alkalommal ezidőtájt:




július 12. szombat
Kecskemét Old Boys - Liget SE Old Boys

A bajnokságok végeredménye:





július 25.
Esztergomi 20 év








2003. augusztus

augusztus 5.
Esztergomi Közgyűlés





A Szentes NB1-es csapata edzőtáborozik Agárdon egy hétig augusztus elején. A helyszín a Cserkész pálya, aminek helyén sajnos Aldi lett. ld. TóTV riport A videó nem elérhető jelenleg!

augusztus 09. szombat
13.00 Zámoly: bemutató mérkőzés Székesfehérvár vegyes - Szentesi 91-esek


Magyar Rögbiszövetségi állásfoglalás a FIRA irányában a nemzetközi hetes 2004. -évi megrendezésével kapcsolatban:




Szentesi Torna beharangozó:



augusztus 16. szombat
VII. Szentesi Rögbi Torna - külföldi résztvevők az előző napon lemondták (Arad, Belgrád, Temesvár)
Az eredmények:
Szentesi VSC „91-esek" - Kecskemét Lestár 35:0, Kecskemét I. - Szeged 31:0, Szentes - Dunaújváros 24:5, Kecskemét Lestár - Szeged 21:10, Dunaújváros - Kecskemét I. 7:38, Szentes - Szeged 38:14, Kecskemét Lestár - Dunaújváros 5:33, Dunaújváros - Szeged 35:0, Kecskemét Lestár - Kecskemét I. 0:50, Szentes - Kecskemét 1.10:49
A torna végeredménye: 1. Kecskemét I. 12, 2. Szentes 9, 3. Dunaújváros 8, 4. Kecskemét Lestár 6, 5.
Szeged 4 pont.







Esztergomi Közgyűlés beszámoló:




augusztus 28. Az Esztergom csapata edzőtáborozást kezd Verőcemaroson

















2003. szeptember











szeptember 06. szombat
NB1 1. ford.
Vác: Elefántok - Esztergom 10-59 (10-14) jv.: Gyolcsos Ferenc



Exiles - Battai Bátor Bulldogok 5-2 (0-26 Exilestől 2 büntető pont levonva, mivel nem volt a játékosoknak versenyengedélye)
13.00 Szentesi 91-esek - Kecskemét 7-47 (7-5) jv.: Adamik Zoltán









szeptember 11.
Magyarország 65. az IRB heti országrangsorában:
65 Hungary 42.43





szeptember 13. szombat
NB1 2. ford.
13.00 Esztergomi Vitézek - Szentesi 91-esek 104-0 (33-0) jv.: Lukács Csaba - Békéscsaba






Battai Bulldogok-Fehérvár RC 14-0

2003.09.15 Esztergom - Kecskemét Öregfiúk részletek, kb. 10 perc   23,4MByte - nem elérhető jelenleg
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az
EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.




Az Exiles RFC-Elefántok FC mérkőzést november 15-ére halasztották

szeptember 15.
Szövetség és Heaven's Game megállapodás játékvezetői felszerelés biztosításáról:




Fekete Csanád:





szeptember 18.

Forrás: Fülöp József, Esztergom









szeptember 20. szombat
15.00 Esztergom Old Boys - Kecskemét Old Boys 24-12

NB
1, 3. forduló
15.00
Esztergomi Vitézek-Kecskeméti ARC 14-0 (14-0) jv.: Steigerwald Alajos - Budapest
11.00 kadétok 10-7 (0-5), 16.00 juniorok 32-5 (17-0)







szeptember 21. vasárnap
NB 1, 3. forduló
16.00 Vác: Elefántok RC-Szentesi VSC 91 - esek 87-21




szeptember 27. szombat
NB
1, 4. forduló
13.00 Kecskemét - Széktói 4-es pálya: Kecskeméti ARC-Battai Bulldogok 27-10 (10-10)



15.00
Szentesi VSC 91-esek-Exiles RFC 31-19 (12-7)




NB II, 1. fordu
13.00 Csömöri út :
Budapesti Bears RFC-Pécsi Indiánok RFC 10-31


szeptember 28. vasárnap
NB 1, 4. forduló
Elefántok RC-Fehérvár RC 10-20

A sorrend: 1. Esztergom 6 pont (3 mérkőzés), 2. Kecskemét 4 (3,74-31), 3. SZVSE 4 (3,50-27), 4. Elefántok 2 (3,107-100), 5. Fehérvár 2 (2,20-24), 6. Szentes 2 (4,59-257), 7 Exiles -2 (21 AzExiles-tól két büntetőpont levonva.





2003. október
október 1. Zágráb
Újabb nagy állomás a magyar női rögbi történetében: október 1-jén volt az első nemzetközi mérkőzés, ahol Zágrábban 35-5-re vereséget szenvedett a magyar válogatott. Névsor: Gyolcsos Ferenc edző, Horváth Viktória, Jurán Veronika, Suták Brigitta, Jakab Zsuzsanna, Gombás Bianka, Szitás Gyula Edző, Csonka Tímea, Suták Gabriella, Pölöskei Petra,Seres Gabriella, Gyolcsos Mária, Szabó Tünde. Szitás Gyula tanár úr, edző.


Válogatott meghívó:



Batta-Esztergom beharangozó





Köztársasági Kupa értesítő:







október 04. szombat
NB
1, 5. forduló
15.00
X., Szállás u.: Exiles RFC-Kecskeméti ARC 17-12 (7-0)
15.00 Battai Bulldogok-Esztergomi Vitézek RK 10-17 (0-5) jv.: Steigerwald Alajos - Budapest
14.00 kadétok
15-0



NB II, 4. fordu
14.00
Fehérvár RC II. - Békéscsabai Benny Bulls RC 7-5


október 5. vasárnap
NB1. 5. forduló
14.00 Fehérvár Rugby Club-Szentesi VSC 91-esek 55-26
Szentesi pontszerzők: Bárányi (6), Fekete, Szabó, Szilágyi, Dobos (5-5)


A sorrend: 1 Esztergom 8 pont (4 mérkőzés), 2. Kecskemét 4 (4. 86-48), 3. Fehérvár 4 (3, 75-50), 4. SZVSE 4 (4, 60-44), 5. Elefántok 2 (3,107-100). 6. Szentes 2 (5, 85-312), 7. Exiles 0 (3). Az Exilestól 2 büntetőpont levonva.


NB
II, 4. forduló
14.00 P
écsi indiánok RFC-Budapest Bears RFC 19-0


Válogatott beharangozó:



október 11. szombat
10-14: Magyar Köztársaság Kupa, utánpótlás selejtezők
Mini korosztály:
Döntőbe jutott csapatok:
SZVSE Battai Bulldogok RC.
Fehérvár Rugby Club

Kölyök korosztály:
III. Fehérvár Rugby Club
Döntőbe jutott csapatok:
SZVSE Battai Bulldogok RC.
Esztergomi Vitézek RSE

Kadett koroisztály:
III. Esztergomi Vitézek RSE
Döntőbe jutott csapatok:
SZVSE Battai Bulldogok RC.
Fehérvár Rugby Club

Junior korosztály:
IV. Fehérvár Rugby Club
III. Elefántok RSE
Döntőbe jutott csapatok:
Esztergomi Vitézek RSE
Kecskeméti Atlétikai és Rugby Club





15.00 Esztergom, Vasas pálya: Magyarország – Moldávia 17–35 (5-13) jv.: M. Piotrowicz - lengyel
Kezdőrúgás: Fekete László - a világ legerősebb embere cím birtokosa






Válogatott jegyzőkönyv és hétvégi eredmények:





október 12. vasárnap
Békéscsaba - Bp. Medvék 26-0 A Budapesti Medvék RFC-tól 2 büntető pont levonva


Aktuális tabellák:




október 16. csütörtök
Heves Megyei Hírlap tudósítás a Rögbi VB-ről:





október 18. szombat
Magyar Kupa beharangozó:




október 19. vasárnap
Budapest Tábor utca - Chinoin pálya: Hetes Magyar Kupa
Esztergom - Dunaujváros 26-7, Esztergom - Elefántok 22-19, Esztergom - Fehérvár 15-10
2003. évi döntő: Esztergomi Vitézek - Szentes 91-esek 21-19 jv.: Steigerwald Alajos - Budapest
Felnőtt kupagyőztes: Esztergom
2. Szentes 3. Exiles 4. Kecskemét 5. Elefántok 6. Fehérvár 7. Zalaegerszeg




Junior Kupagyőztes: Kecskemét 2. Esztergom







NB
II, 4. forduló
13.00 Pécsi Indiánok-Békéscsabai Benny Bulls 33-14

Magyar-lett beharangozó:





október 25. szombat
15.00 Székesfehérvár Bregyó köz: Magyarország – Lettország 7-14 (0-6) jv.: Josef Verhoef - belga
MAGYARORSZÁG: Heckel, HOCK, Tóth, DELI 5, Vinkó, Kovács, Koller, Szőlősi, Pfeiffer. Ivánfi, Hegedűs, Simon, Nagy, KENDI, Ardelán 2. Cs: NOVÁK, Marosi, Lakatos, Juhász, Pásztor, Böhm
Szövetségi kapitány: Neuzer András

----------------


Gyolcsos Ferenc emlékezik - 2022. április:
"Székesfehérváron egy válogatott mérkőzést követően az étteremben jelentős mennyiségű bankettvacsora maradt meg.
Ria Mama becsomagoltatta és az ott maradt vezetőknek játékosoknak szétosztotta. 
Volt mindenféle finom sült hús, dinsztelt káposzta, rizs, hasábburgonya, saláta és az elmaradhatatlan sütemény.
Másnap reggel kicsomagolom a kis csomagot csak sült hús volt benne!  A felszolgáló mindent külön csomagolt jó nagy adagban!
Fel is hívtam Ria Mamát! Évekig azon nevettünk, hogy senki nem szólt, hogy neki csak a rizs, vagy a dinsztelt káposzta jutott nem is kis mennyiségben.
"







2003. november
november 01. szombat
Bajno
kok Kupája
14.00
Esztergom: Esztergomi Vitézek-Vienna Celtic RFC (osztrák) 13-6 (5-6) jv.: Steigerwald Alajos - Budapest
ESZTERGOM: Heckel, Juhász, Deli 5. Koller, Szőlősi 5. Novák, Pfeiffer, Bíró, Böhm. Nagy R., Nagy Zs„ Molnár T., Tauber, Ardelán 3. Cs: Siroki, Csákvári, Pálfi
Játékos-edző: Szőlősi László




NB 1, 6. forduló
13.00 Csongrádi út: Szentesi VSC 91-esek-Battai Bulldogok 17-59
A hazaiak a következő összeállításban léptek pályára: Kérdő, Mácsai Cs., Farkas, Peleskei, Bárányi, Bélteki, Törőcsik, Faragó, Szabó, Dobos, Tímár Zs., Csanki, Fekete, Kiss, Kocsis, edző: Törőcsik Sándor.




november 2. vasárnap
NB1, 6. forduló
14.00 Széktói 4. pálya: Kecskeméti ARC-Elefántok RC 7-15 (0-15) jv.: Törőcsik Sándor
13.00 kadétok




14.00 Fehérvár RC-Budapesti Exiles RFC 17-14

Az állás: 1. Esztergom 8'pont, 2. SZVSE 6 (119-61), 3. Fehérvár 6 (92-64),
4.
Kecskemét 4 (93-63), 5. Elefántok 4 (122-107), 6. Szentes 2, 7. Exiles 0


NB II, 5. forduló
12.00 Fehérvár
Rugby Club II. -Budapesti Medvék RC 27-14
11.00
Kecskeméti ARC II. - Elefántok RC II. 43-10
13.00
késcsaba Benny Bulls RC-Pécsi Indiánok RFC 22-20


Barátságos felnőtt mérkőzés:
Fehérvár Rugby Club II. -Budapesti Medvék RC 27-12



november 7. péntek





Esztergom-Exiles beharangozó


Fehérvár-Kecskemét beharangozó


november 8. szombat
NB 1, 7. forduló
13.30 Fehérvár RC-Kecskeméti ARC 27-24
12.30 kadétok

14.00
Esztergomi Vitézek RSE-Budapesti Exiles RFC 58-17 (34-7) jv.: Chris O'Dowd



14.00
Battai Bulldogok RC-Elefántok 34-8

Juniorok, 7. forduló
11.30 Fehérvár
RC-Kecskeméti ARC 3-67





12.00
Battai Bulldogok RC II. - Elefántok RC II.


november 9. vasárnap
NB
II, 6. forduló
13.00
Pécsi Indiánok FRC-Fehénvár RC II. 24-5 (5-0)



14.00
Csömöri út: Budapesti Medvék RC-Békéscsaba Benny Bulls RC



november 10. kedd
Heves Megyei Hírlap - VB tudósítás



november 11. szerda
IRB felnőttválogatott ranglista




Neuzer András magyar rögbi sportiskolai rendszer tervezet
Kísérőlevél:


11 oldalas tervezet:





november 13. csütörtök
A 2004-es U18 Európa Bajnoksági szervezési felhívása:



FIRA Flash Info 38. szám




Esztergom-Fehérvár beharangozó





november 15. szombat
NB I., 8. forduló
13.00 Széktói stadion: Kecskeméti
ARC-Battai Bulldogok RC
12.00 kadátok
13.00 Chinoin-pálya, Tábor u: Bp.
Exiles FRC-Elefántok RC a mérkőzés félbeszakadt
A mérkőzés a második félidő 5. percében egy sérülés miatt félbeszakadt. A csapatkapitányok úgy ítélték meg, a mentő késői érkezése miatt, hogy a mérkőzést sötétedés előtt nem lehet befejezni, ezért együttes döntésük alapján kérték a játékvezetőt, hogy szakítsa félbe a mérkőzést. A lefújás pillanatában az eredmény 17 – 7. A játékvezető és a szövetségi megfigyelő a mérkőzésről jelentést írt, amelyet elküldi a Szövetségnek, ezután az erre hivatott személyek (Elnökség és/vagy Versenybizottság) döntenek arról, hogy mit kell tenniük a csapatoknak.



13.30 Esztergomi
Vitézek RSE-Fehérvár RC 22-5 (15-0) jv.: Törőcsik Sándor - Szentes
12.30 kadétok 5-10




Az állás: I. Esztergom 12 pont, 2. SZVSE 8 (153-69), 3. Fehérvár 8 (124-110), 4. Kecskemét 4 (117-90), 5. Elefántok 4 (130-141), 6. Szentes 2,7. Bp. Exiles 0

Juniorok
11.00
Esztergomi Vitézek RSE-Fehérvár RC


Kecskeméti állásajánlat




november 16. vasárnap
NB
II, 5. forduló
13.00 Zugló ifjúsági sporttelep:
Budapesti Medvék RC-Békéscsabai Benny Bulls RC



Rögbi Világbajnokság - Ausztrália

A-csoport végeredménye: l Ausztrália 18 pont 2. Írország 15,3. Argentína 11.4. Románia 5,5. Namíbia 0
B-csoport:1. Franciaország 20, 2. Skócia 14,3. Fidzsi-szigetek 10,4. Egyesült Államok 6,5. Japán 0
C-csoport: 1. Anglia 19, 2. Dél-Afrikai Köztársaság 15,3. Szamoa 10,4. Uruguay 4,5. Grúzia 0
D-csoport: 1. Új-Zéland 20,2. Wales 14,3. Olaszország 8,4. Kanada 5. 5 Tonga 1

Negyeddöntők: Új-Zéland-Dél-Afrikai Köztársaság 29-9, Ausztrália-Skócia 33-16, Franciaország-Írország 43-21, Anglia-Wales 28-17.

Elődöntők:
Ausztrália-Új-Zéland
22-10
Anglia-Franciaország 24-7
Forrás: Heves Megyei Hírlap


A
3. helyért (november 20.): Új-Zéland - Franciaország

Döntő
(november 22.): Ausztrália-Anglia



november 17. hétfő
Bajnoki tabellák







november 20. csütörtök
Rögbi VB bronzmérkőzés
Új-Zéland - Franciaország 40-13






Értesítő








Tájékoztató



Rögbi VB előzetes




november 22. szombat
Rögbi Világbajnokság döntő
Ausztrália - Anglia 17-20 17-20 (5-14,14-14, 14-17 )- hosszabbítás után.
Pontszerzők:
Flatley 12, Tuqiri 5, H. Wilkinson 15, Robinson 5
Világbajnok:
Anglia, 2. Ausztrália, 3. Új-Zéland, 4. Franciaország, 5-8. Dél-Afrika. Írország, Skócia, Wales
9-20. Argentína, Egyesült Államok, Fidzsi-szigetek Grúzia, Japán, Kanada, Namíbia,
Olaszország,
Románia, Szamoa, Tonga, Uruguay





Heves Megyei Hírlap eredményközlés







Heves Megyei Hírlap beszámoló






november 25. kedd
a Képes Sport hetilap riportja a Rögbi VB-ről.






november 27. csütörtök
14.00 Népstadion Toronyépület: Magyar Rögbi Szövetség soron következő elnökségi ülése


november 30. vasárnap






2003. december
december 4-5. Párizs - Societé Generale Székház
FIRA-AER Közgyűlés

december 9. szerda
Ausztrál Szövetség - ARU - oktatóanyag árlista



december 10. csütörtök
Svájci tornameghívás









Az év rögbi sportolója: Madarász Viktor - Székesfehérvár