A MAGYAR RÖGBI FOTÓ- DOKUMENTUM ÉS VIDEÓ GYŰJTEMÉNYE 2002.
a képekre kattintva azok nagyobb és letölthető teljes változata jelenik meg

 

ingyen webstatisztika


2002. január
január 8.
Esztergomi Vitézek Közgyűlés

Forrás: Esztergom 24 Óra




január 24. csütörtök
14.00 Szövetségek Háza: MRgSz elnökségi




január 28.
Felkészülés indul Esztergomban:









2002. február

február 2.
Esztergom a csúcson

Forrás: Esztergom 24 Óra


február 11.
Svédországi ifjúsági tornameghívó





február 22.
EB selejtezők felé haladva:

Forrás: Esztergom 24 Óra


Kérdéses izraeli mérkőzéshelyszín






2002. március

március 8.
Átszervezett bajnokság - szentesi szemmel:

Forrás: Szentesi Élet



március 9-10. Szövetségek Háza
Játékvezetői Felkészítő

március 15. péntek
10.00 Székesfehérvár - Köfém pálya: Junior-, és kadett-utánpótlástorna
Március 15.-kupa, Székesfehérvár
Fehérvári
Vadkanok-Budapesti Bears FC 40-5
Juniorválogatott-Budapesti Bears FC 15-17


12.00 Drávatamási: Pécs - Szentesi 91-esek 26-26

március 16. szombat
12.00 Zalaegerszegen mérkőzés

Felkészülési mérkőzés:
Esztergom, Kolping-pálya, 500 néző: Esztergom - Elefántok 75-5 (35-5) jv.: Mézes Bálint
Pontszerzők: Ardelán 20. Hock 15, Tauber és Bíró 10-10, Koller, Suiogan, Nagy Zs. és Szegi 5-5, illetve Madarász 5



Mégis Izraelben?

Forrás: Esztergom 24 Óra



március 23. szombat
NB I, 6. forduló
15.00 Székesfehérvár, KÖFÉM-sport-tele:
Fehérvár RC-Elefántok RSE 21-83
14.00 kadettek

15.00
Kecskemét, Széktói stadion: Kecskeméti ARC-SZVSE Battai Bulldogok RK 28-31 (7-19) jv.: Chris Clayton
14.00 kadettek

Forrás: Petőfi Népe


Nemzetközi felkészülési mérkőzés
14.00
Esztergom, Kolping- pálya: Esztergomi Vitézek RK-Arad RC (romániai) 30-33 (0-12)
jv.: Dr. Magyarovics gyula





NB II, felsőház, 1. forduló
12.30 Kecskemét, Széktói stadion: Kecskeméti ARC II. - Szentesi 91-esekVSC 17-67
Szentesi pontszerzők: Katona, Faragó, Törőcsik, Dobos, Mácsai, Peleskei, Szabó, Kocsis 5 pont, Baranyi 12 pont, Fekete 15 pont
Forrás: Szentesi Élet




Szegeden: NB II. alsóház 1. torna





március 24. vasárnap
NB II, felsőház, 1. forduló
13.00
Pécs, Matáv- pálya: Pécsi Indiánok RFC-Esztergomi Vitézek RK II. 0-17 (0-7) Jv: Vida-Szűcs Lajos




Izraeli mérkőzés elmarad:



Barcelona mérkőzés beharangozó:
Forrás: Esztergom 24 Óra


március 30. szombat
14.00 Pilismarót: Magyarország-Barcelona RC (spanyol) felkészülési mérkőzés
48-10 (29-0) jv.: Magyarovics Gyula

Forrás: Esztergom 24 Óra





március 31. vasárnap
7. nemzetközi Húsvéti torna
10.00
Székesfehérvár, KÖFÉM-sporttelep
Eredmények: SZVSE Battai Bulldogok RK-Magyarország U20 12-7, Elefántok RSE-Fehérvár RC 5-6, Magyarország U20-Alpago (olasz) 10-20, Barcelona EPN (spanyol)-Elefántok RSE 0-43, Alpa- go-SZVSE 5-0, Fehérvár-Barcelona 0-22
Helyosztók: Magyarország U20-Fehérvár 5-0, Barcelona-SZVSE 26-0. Döntő: Elefántok-Alpago 12-IQ
A
végeredmény: 1. Elefántok RSE, 2. Alpago, 3. Barcelona, 4. SZVSE, 5. Magyar- ország U20, 6. Fehérvár RC

12.00 U18: Magyarország - Alpago 7-12



Tavaszi versenynaptár






2002. április

Angol rögbis képzési lehetőség kiajánlás:




április 06. szombat
14.00 Tel Aviv - Egyetemi Sportközpont: Izrael - Magyarország - elmaradt


Juniormérkőzés
14.00 Kecskemét, Széktói stadion: Kecskeméti ARC-Fehérvár RC

10.00 Székesfehérvár, KÖFÉM-sporttelep: Isko
lai bajnokság, területi döntő 1.
27 iskolai csapattal (300 gyerek)
Juniorok: 1. Géza Fejedelem Szki., Esztergom, 2. Széchenyi István Szki. Székes- fehérvár, 3. Vörösmarty Mihály Szki., Székesfehérvár
Kadettek:1. Király Endre Ipari Szki., Vác, 2. Géza Fejedelem Szki., Esztergom, 3. Bolyai János Ált. Isk., Érd. Kölykök:1. Bolyai János Ált. Isk. I, Érd, 2. Bolyai János Ált. Isk. II, Érd, 3. Zentai Úti Ált. Isk., Székesfehérvár. Minik:1. Bolyai János Ált. Isk., Érd, 2. Petőfi Sándor Ált. Isk., Esztergom, 3. Zentai Úti Ált. Isk., Székesfehérvár



április 07. vasárnap
U17 Szlovéniában




Bajnoki beharangozó:

Forrás: Esztergom 24 Óra

Kecskemét mérkőzés beharangozó:
Forrás: Petőfi Népe



április 13. szombat
NB I, 7. forduló
15.00
Esztergom, Kolping- pálya : Esztergomi Vitézek RK-Fehérvár RC 130-0 (67-0)
jv.: Törőcsik Sándor - Szentes
14.00 kadettek 36-0

Forrás: Esztergom 24 Óra


15.00
Vác, Király Endre Szki.: Elefántok RSE-Kecskeméti ARC 47-13 (12-10)
14.00 kadettek 45-0

Forrás: Petőfi Népe


15.00 Százhalombatta, Óvárosi rögbistadion:
SZVSE Battai Bulldogok RK-Budapesti Exiles RFC 36-10

NB1 állás: 1. Esztergom 12 pont 2. Elefántok 10.3. SZVSE 8,4. Exiles 5,5. Kecskemét 3,6. Fehérvár 0



NB
II, felsőház, 2. forduló
12.00 Esztergom, Kolping-pálya:
Esztergomi Vitézek RK-Szentesi 91-esekVSC 18-17 (15-5)
Szentesi pontszerzők: Töröcsik 10, Fekete 5, Baranyi 2 pont

Forrás: Szentesi Élet

NB
II., felsőház állás: 1. Esztergom 4 pont, 2. Pécs 2, 3. Szentes 2, 4. Kecskemét 0


Zalaegerszeg: NB II. alsóház 1. torna
Az első tavaszi torna végeredménye: 1. késcsabai Benny Bulls, 2. Liget SE, 3. Budapest Bears RFC,
4.
Zalaegerszegi Harcosok RK


Diákolimpia - területi döntők


április 14. vasárnap
NB II, felsőház, 2. forduló
13.00
Pécs, MATÁV-pálya: Pécsi Indiánok RFC-Kecskeméti ARC II. 85-0


Fiataljaink Szlovéniában:





Esztergom-Exiles beharangozó
Forrás: Esztergom 24 Óra


április 20. szombat
NB1 - 6. fordulóból elmaradt mérkőzés
15.00 Kolpingpálya: Esztergom - Bp. Exiles 50-14 (28-7) jv.: Chris Clayton - ír
A helyszín Budapest Tóbor u. lett volna, az Exiles kérte a helyszín változását.

Forrás: Esztergom 24 Óra


Forrás: Esztergom és Vidéke


NB II Felsőház
3.
forduló: Esztergomi Vitézek RK-Kecskeméti ARC 26-0

15.00 Liget SE - Maidstone RC



Kecskemét - Fehérvár beharangozója:
Forrás: Petőfi Népe



április 21. vasárnap
NB I., a 9. fordulóból előrehozott mérkőzés:
14.00 Kecskemét, Széktói stadion: Kecskeméti
ARC-Fehérvár RC 75-7 (28-7) jv.: TörőcsikSándor - Szentes
13.00 kadettek

Forrás: Petőfi Népe






NB
II, alsóház, 2. torna, Zuglói Szabadidő Centrum
A
végeredmény: 1. Békéscsabai Benny Bulls RK, 2. Budapest Bears RFC, 3. Zalaegerszegi Harcosok RK, 4. Liget SE


Kecskemét-Esztergom beharangozó
Forrás: Petőfi Népe


április 27. szombat
NB1. 8. forduló:
Kecskemét - Esztergom 0-36 (0-21) jv.: Lukács Csaba
kadettek 5-45
Forrás: Petőfi Népe


Forrás: Esztergom 24 Óra



április 28. vasárnap
NB1. 8. forduló:
Százhalombatta - Elefántok 11-14
kadettek - félbeszakadt
Fehérvár - Exiles 47-26


NB II Felsőház 4. forduló:
14.00 Szentesi 91-esek - Pécs 26-17
A Szentesi VSC rögbi klub a 2. helyen áll az Esztergom csapata előtt.
Szentesi pontszerzők: Fekete 5, Tímár 5, Kocsis 5, Nagygyörgy 5, Baranyi 4, Törőcsik 2
Forrás: Szentesi Élet

Kecskeméti ARC II. - Esztergomi Vitézek RK 0-64
Az állás: 1. Esztergom 8 pont, 2. Szentes 4, 3. Pécs 2, 4. Kecskemét-2


Az NB1.
állása: 1. Esztergom 16 pont, 2. Elefántok 12, 3. SZVSE 8, 4. Exiles 5, 5. Kecskemét 5, 6. Fehérvár 2

Kadett NB I állás:
1.
Esztergom 10 pont, 2. SZVSE Battai Bulldogok RK 6,3. Fehérvár 6,4. Elefántok 4,5. Kecskemét 2





2002. május


Nagy bravúrt ért el a Szlovéniában vendégeskedő magyar U20-as válogatott, amely a házigazdák logatottját legyőzve kivívta a részvételi jogot a grúziai vbselejtező négyes tornára - ezen május végén a mieink mellett Grúzia, Ukrajna és Bulgária vehet majd részt.

U20-as
vb-előselejtező, Ljubljana: Szlovénia-Magyarország 17-22.
A
magyar pontszerzők: Vascsina 10, Tőkei G. 7 Lakatos S. 5

Ul7-es
Európa-bajnoki csoportmérkőzés: Horvátország - Magyarország 20-6


Forrás: Esztergom 24 Óra


Esztergomi beharangozó:


Kecskemét - Abingdon beharangozó
Forrás: Petőfi Népe



május 3.
18.00 KARC - Abingdon RFC 63-5 (22-5)
Forrás: Petőfi Népe


május 4. szombat
14.00-tól Esztergomi Nemzetközi Torna - Famous Grouse-kupa
Eredmények:
Esztergomi Vitézek RK- Kecskeméti ARC 33-0, Old Emanuel RFC (angol)-Grieff RFC (skót) 26-15, Esztergom-Gri- eff 24-0, Old Emanuel-Kecskemét 7-0. Kecskemét-Grieff 7-7 Esztergom-Old Emanuel 33-0. A végeredmény:
1.
Esztergomi Vitézek RK 6 pont. 2. Old Emanuel RFC 4,3. Grieff RFC 3.4. Kecskeméti ARC 1
Játékvezetők: Chris Clayton - ír, Magyarovics Gyula, Szujogán Károly, Mézes Bálint

Forrás: Esztergom és Vidéke


NB2
Esztergom II. - Pécs


Medvék - Liget SE - időpont becsült:




május 5. vasárnap
1. Rögbi-majális, nemzetközi torna
10.00
Százhalombatta, Óvárosi rögbistadion
Iskolai
torna, második területi döntő, Százhalombatta
Juniorok:
1. Eötvös Jószef Gimn., Szeged, 2. 508. Sz. Kertvárosi Szki., Pécs, 3. Király E. Ipari Szki. és Szmk., Vác
Kadettek:1. Géza fej. Szki. és Szmk., Esztergom, 2. Király E. Ipari Szki. és Szmk., Vác, 3. Bolyai J. Ált. Isk„ Érd. Kölykök:1. Bolyai J. Ált. Isk. I, Érd, 2. Bolyai J. Ált. Isk. II. Érd. 3. Ferences Gimn., Esztergom
Minik:1. Bolyai J. Ált. Isk., Érd, 2. Petőfi S. Ált. Isk., Esztergom, 3. Zentai Úti Ált. Isk., Székesfehérvár


13.00 Szentesi 91-esek - Kecskemét II.
15.00 SZVSE Battai Buldogok RK-Old Emanuel RFC 29-12
16.30 Elefántok - Grief


Fehérvár RC-Abingdon RFC 27-17



május 7. kedd
15.00 Szövetségek Háza 166. szoba: MRgSz elnökségi


Mégis Izrael, de itt!




Esztergom-Batta beharangozó:
Forrás: Esztergom 24 Óra



Forrás: Esztergom és Vidéke



május 11. szombat
NB1 9. ford.
15.00: Esztergom - Batta 34-10 (5-7) Jv.: Steigerwald Alajos
14.00 kadettek


NB2:
12.00 Esztergom II. - Békéscsaba
14.00 Pécs - Szentesi 91-esek
17.00 Esztergom II. - Kecskemét II.

május 12. vasárnap
Exiles - Elefántok
Kecskemét - Fehérvár


Budapest Hetes kiírás




május 18. szombat
NB1 10. forduló:
11.00 Fehérvár RC-SZVSE Battai Bulldogok RK17-35
Budapesti Exiles RFC-Kecskeméti ARC 19-26


május 19. vasárnap
13.00 Kecskemét II. - Pécs
Esztergomi
Vitézek RK II. - Fehérvár RC II.118-7

NB II
Felsőház
tavaszi 4. forduló:

Szentesi 91-esek RK-Esztergomi Vitézek RK 15-35
Kecskeméti ARC-Pécsi Indiánok RFC 0-27


NB2 alsóház
Tavaszi végeredmény: 1. Budapest Bears RFC 8 pont, 2. Békéscsabai Benny Bulls RK 4, 3. Zalaegerszegi Harcosok RK 3


május 22.

Forrás: Esztergom 24 Óra



Forrás: Esztergom 24 Óra


május 23.



május 24.






május 25. szombat
11.00 Szent István-kupa, utánpótlásverseny, Esztergom, Vasas-stadion

16.15 Esztergom Vasas pálya: Magyarország - Izrael 39–24 (20-9) ENC bajnoki mérkőzés
jv.: Miroslav Tuma - cseh

Az izraeli csapat. Balról a második a Kolozsvárról származó Tomi Miller, aki később sokáig az izraeli szövetség elnöke volt. És jól tud magyarul is.
A magyar csapat:


Mérkőzésvideó: 1,53GByte
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.



Ovifutás és díjátadó:



Diákolimpia díjátadó:





Esztergom és Vidéke cikk a továbbiakról:



NB II, felsőház
13.00
Pécs, Matáv-sporttelep: Pécsi Indiánok RFC-Szentesi 91-esek RC


Nemzetközi mérkőzés:
17.00 Széktói 4. pálya: Kecskemét - TeWerve RC (holland)





május 26. vasárnap
Batta - Fehérvár
Exiles - Kecskemét
14.00 Kecskemét II. - Esztergom II.
Szentes - Esztergom 15-37 (15-7)
Szentesi pontszerzők: Törőcsik, Baranyi, Nagygyörgy 5-5-5
Forrás: Szentesi Élet



Magyar és bosnyák válogatott csapatlista:





Bosnyák mérkőzés beharangozó:

Forrás: Esztergom 24 Óra



2002. június
június 01.Esztergom Vasas pálya:
10.00 Diákolimpia, országos döntők, Esztergom, Kolping-pálya és Vasas-stadion
Résztvevő csapatok száma 25
Juniorok

1.
Eötvös J. Gimn., Szeged, 2. Kada Elek Szki., KecskeméL 3. Vörösmarty M. Szki., Székesfehérvár
Kadettek

1.
Géza Fejedelem Szki. és Szmk, Esztergom, 2. Eötvös J. Gimn., Szeged, 3. Király E. Ipari Szki. és Szmk, Vác Kölykök
1.
Bolyai J. Ált. Isk, Érd, 2. Ferences Gimn., Esztergom, 3. Munkácsy M. Ált. Isk., Székesfehérvár
Minik

1.
Bolyai János ÁlL Isk, Érd, 2. Petőfi S. Ált. Isk., Esztergom, 3. Hermán 0. Ált. Isk, Székesfehérvár



16.15 Magyarország - Bosznia-Hercegovina 37-0 (17-0) ENC bajnoki mérkőzés
Jv.: Gustaffson - svéd
Mérkőzés ellenőr: Chuciarelli - olasz

és Mark O'Driscoll búcsúztatója - a képen Neuzer András és Magyarovics Gyula kiséri

Mérkőzésvideó:

250MB
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.



Forrás: Esztergom 24 Óra


Videorészlet a mérkőzésből, sajnos csak 20 perc:

Forrás: TV3







június 6. Cikk a magyar válogatott magasabb osztályba jutásáról:





Esztergom-Elefántok beharangozó

Forrás: Esztergom 24 Óra


június 08. szombat
Minitorna a Sportszigeten a Népstadionnál


NB
I, záró mérkőzés
17.30
Vác, Király Endre Szki.: Elefántok RSE-Esztergomi Vitézek RK 19-17 (5-5) jv.: Chris Clayton - ír
15.00 kadettek 3-20
Forrás: Esztergom 24 Óra



Kadett
NB I. állás: 1. Esztergomi Vitézek RK 12 pont 2. SZVSE Battai Bulldogok RK 6, 3. Fehérvár RK 6, 4. Elefántok RSE 4, 5. Kecskeméti ARC 2 (7 rk.)


NB
II, felsőház, döntő
16.00
Vác, Király Endre Szki.:
Szentesi
91-esek VSC- Esztergomi Vitézek RK 22-14
A 3. helyért: Kecskeméti ARC-Pécsi Indiánok RFC 14-19
A végeredmény: 1 Esztergomi Vitézek RK, 2. Szentesi 91-esek RK 3. Pécsi Indiánok RFC, 4. Kecskeméti ARC, 5. Budapest Bears RFC, 6. késcsabai RSE, 7. Zalaegerszegi Harcosok RK

Forrás: Szentesi élet


június 9. vasárnap
Kecskemét - hetes válogató torna
Forrás: Petőfi Népe



Bajnokság eredménye:




Esztergom negyedszer bajnok

Forrás: Esztergom és Vidéke


június 13. A Figyelő gazdasági hetilap közölt előzetest a Budapest Sevens eseményéről.






június 15. szombat
Bécs, ASKÖ sporttelep - 10 éves az Osztrák Rögbiszövetség
Részt vesz: a magyar juniorválogatott






június 21-22. Bukarest, Hotel Best Western Parc
FIRA-AER Kongresszus
Magyar képviselő: Vida-Szűcs Lajos
Első szereplése Michel Arpaillange-nek, aki sokáig a FIRA és IRB felelősünk a nemzetközi szövetségekben.
A magyar képviselőt Bukarestbe útján Ian Barnitu, kolozsvári játékvezető látta éjszakára vendégül. Ian, aki magyarul is folyékonyan beszél, a kilencvenes évek végén többször is járt a magyar játékvezetőket felkészítő román játékvezetői csapat tagjaként nálunk Gheorge Huistu, a Román Játékvezetői Bizottság akkori elnökének társaságában.


Budapest 7s előtt:

Forrás: Esztergom és Vidéke



Budapest 7s ütemezés:





Forrás: Esztergom és Vidéke






NB1 végeredmény

Forrás: rugbystat.hu




június 29-30. Budapest Margitszigeti Sportcentrum
Pilsner Urquell Rögbi Sziget 3. Budapest Sevens Grand Prix, nemzetközi torna
Résztvevő országok:
1. Franciaország 2. Románia 3. Hollandia, 4. Horvátország 5. Csehország 6. Lengyelország 7. Magyarország 8. Ausztria

Selejtezők

A-csoport:
Franciaország-Ausztria 47-0. Hollandia-Csehország 22-10, Franciaország-Csehország 29-12, Hollandia-Ausztria 21-5, Francíaország-Hollandía 29-0, Cseh- ország-Ausztria 49-0
A csoport végeredménye: 1. Franciaország 6 pont 2. Hollandia 4,3. Csehország 2,4. Ausztria 0
B-csoport:
Románia-Lengyelország 29-14, Florvátország-Magyarország 31-12, Románia-Magyarország 43-5, Horvátország- Lengyelország 21-5, Románia-Horvátország 21-5, Lengyelország-Magyarország 42-0
A csoport végeredménye: 1. Románia 6 pont 2. Horvátország 4, 3. Lengyelország 2, 4. Magyarország 0

Az
5-8. helyért: Csehország-Magyarország 35-7, Lengyelország-Ausztria 21-0
Az 1-4. helyért: Franciaország-Horvátország 22-0, Románia-Hollandia 17-14
Helyosztók. A 7. helyért: Magyarország-Ausztria 14-7
Az 5. helyért: Csehország-Lengyelország 7-5
A 3. helyért: Hollandia-Horvátország 21-10
Döntő: Franciaország-Románia 33-10

Zinzan Brooke és Mézes Bálint a szigeten:












Magyarország rögbitérképe:




2002. július


július 10.
Lomu nem megy




Korabeli biblia parafázis, kissé rögbis szájízzel:





július 18. az Esztergom és Vidéke lap cikke:
Tomi Miller technikai igazgató - Izraeli Rögbi Szövetség (eredetileg kolozsvári, aki magyarul is tud még gyermekkorából), Ispán Lászlóné Ria MRgSz főtitkár, Magyarovics Gyula MRgSz alelnök


július 19.

Forrás: Szentesi Élet



július 26.
Szövetségi webfejlesztési javaslat






2002. augusztus


augusztus 9.
Esztergomi Közgyűlés

Forrás: Esztergom 24 Óra


augusztus 14-21. Esztergomi juniorok és kedétok 1 hetes romániai túrája Szujogán Károly és Zugyó Sándor vezetésével. Brassóban és Bukarestben játszanak több felkészülési mérkőzést.


augusztus 18. vasárnap
Mindszent: Szentesi 91-esek - Szeged/Békéscsaba vegyes, bemutató mérkőzés




augusztus 19. hétfő
Szentes 7s Kupa és játékvezetői
Csapatok: Kecskemét I., Szentes, Szeged, Kecskemét II., Szentes II - BeSze.
Eredmények: Szeged-Kecskemét 14-24; Kecskemét Il.-Szentes 5-31; Besze (Bcsaba-Szentes vegyes)-Szeged 10-26; Szentes-Kecskemét 12-31; Besze-Kecskemét 12-14; Szentes-Szeged 26-24; Kecskemét I.-Kecskemét II. 40-10; SzentesBesze 7-12; Szeged-Kecskemét II. 14-19; Besze-Kecskemét I. 5-35. A 3. helyért Szeged-Kecskemét II. 29-10; az 1. helyért Kecskemét I.-Szentes 28-17.
Különdíjat kapott a torna legeredményesebb játékosa Fekete Csanád (64 pont), aki a házigazda csapat tagja volt.

Forrás: Szentesi Élet




A NOB javasolja, hogy egyes sportok kivétele után a rögbi is szerepeljen az olimpiai sportok között.
Forrás: Esztergom 24 Óra













Szent István napi esztergomi oklevél:













2002. szeptember
szeptember 1. vasárnap
16.00 Kecskemét - előkészületi mérkőzés: Kecskemét - Esztergom 3-28 (0-14)





Kecskemét-Elefántok beharangozó:



szeptember 7. szombat
NB I, 1. forduló
15.00 Kecskemét, Széktói stadion II. pálya: Kecskeméti ARC-Elefántok RSE 21-22
16.00 Chinoin-sporttelep, Tábor u.:
Bp. Exiles RFC-SZVSE Battai Bulldogok RK 23-26

15.00 Fehérvár - Esztergom kadet 59-5
16.00 Fehérvár - Esztergom junior 51 -10


NB
II, 1. forduló
Szentesi VSC „91-esek" - Zalaegerszegi Harcosok 129-0
Pontszerzők: Baranyi 30, Fekete 25, Nagygyörgy 20, Töröcsik 17, Kocsis 7, Tímár-Peleskei-Szilágyi, Szabó, Dobos, Csanki 5-5-5-5-5-5

Forrás: Szentesi Élet


Esztergom-Exiles beharangozó:

Forrás: Esztergom 24 Óra


szeptember 14. szombat
17.00 Venezia (olasz) - Esztergom
Az Esztergom olasz túráján még találkozott a Parma és a Silea csapatával is

NB1
13.00
Esztergom - Kolping pálya: Esztergomi Vitézek -Exiles Bp. 42-13 (28-10) jv.: Steigerwald Alajos



Forrás: Esztergom 24 Óra

Mérkőzésvideó: 1,05 GByte
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.




Elefántok RSE- SZVSE Battai Bulldogok RK 28-32
kadettek 0-26

Fehérvár RC-Kecskeméti ARC 21-7
kadettek 0-15


NB2
15.00 Esztergom II. - Zalaegerszeg




szeptember 15. vasárnap


Esztergomiak

Forrás: Esztergom 24 Óra


szeptember 21. szombat
Esztergom - Kolping pálya
12.00 Esztergomi Vitézek - RC Wien

Belgrád - Junior Világbajnokság U20


NB
II, 3. forduló
13.00
Szentes, Csongrádi út: Szentesi 91-esek VSC-Békéscsabai Benny Bulls RK 146-7
Forrás: Szentesi Élet


Esztergom-Kecskemét beharangozó:
Forrás: Petőfi Népe


szeptember 28. szombat
NB I., 3. forduló
15.00 Esztergom - Kecskemét 36-0 (26-0) jv.: Steigerwald Alajos
Öregfiúk mérkőzés 12-12, ahol a végén már üres sörösdoboz vette át a labda helyét
16.30 kadétok 10-10
17.30 juniorok

Forrás: Esztergom 24 Óra

Mérkőzésvideó: 1,02GByte
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.



NB2
Szentesi VSC „91-esek" - Székesfehérvár 43-7 (24-0)
Szentesi pontszerzők: Baranyi 13, Törőcsik, Fekete 10-10, Tímár Zs., Csanki 5-5

Forrás: Szentesi Élet

17.30 Esztergomi Vitézek RK II. - Kecskeméti ARC II. 10-7



szeptember 29. vasárnap
NB I., 3. forduló
SZVSE Battai Bulldogok RK-Fehérvár RC 45-24


NB2
14.00 Esztergom 2 - Bp Bears
14.00 Zalaegerszeg - Pécs 15-78 (5-45) jv.: Vida-Szűcs Lajos
SZVSE Battai Bulldogok RK-Fehérvár RC 58-0



Lett-Magyar beharangozók:


Forrás: Esztergom 24 Óra






2002. október

október 05. szombat
10.00 Székesfehérvár, KÖFÉM-sporttelep: Diákolimpia, 1. területi döntő
31 csapat részvételével 365 fő versenyzői létszámmal.


15.00 Lettország – Magyarország 26–5 (23-5) ENC 3A bajnoki mérkőzés
Jv.: Franc Slavec - szlovén

Forrás: Esztergom 24 Óra





NB2
13.00 Békéscsaba - Esztergom 2


október 06. vasárnap
NB II, 4. forduló
15.00
Vác, Király Endre Szki: Budapest Bears RFC-Szentesi 91-esek VSC 12-43
A Kurca-partiak legjobbja ezúttal Szilágyi Csaba volt .
Szentesi po n t s z e r z ő k : T ö r ö c s i k 10, B a r a n y i 8, Peleskei, Szilágyi, Dobos, Nagygyörgy, Mácsai 5-5 pont.
Forrás: Szentesi Élet




Kupa beharangozó:

Forrás: Esztergom 24 Óra



október 12. szombat
7-es
Magyar Kupa, selejtezők
Nyugati divízió Zalaegerszeg 7s
A
végeredmény: 1. Elefántok RSE I., 2. SZVSE Battai Bulldogok RK, 3. Fehérvár RC, 4. Zalaegerszegi Harcosok RK, 5. Elefántok RSE II., 6. Dunaújvárosi Főiskola DSE
Keleti divízió Békéscsaba 7s
A végeredmény: 1 Esztergomi Vitézek RK l„ 2. Esztergomi Vitézek RK II., 3. Budapesti Exiles RFC, 4. Kecskeméti ARC I., 5. Szentesi 91-esek VSC I.. 6. Kecskeméti ARC II., 7 Békéscsabai Benny Bulls- Debrecen, 8. Szentesi 91 -esek VSC II.



Esztergomi beharangozó:

Forrás: Esztergom 24 Óra

október 19. szombat
NB I, 4. forduló
14.00 Esztergom-sziget, Kolping-pálya:
Esztergomi Vitézek RK - SZVSE Battai Bulldogok RK 31-0 (0-0)
jv.: Chris Clayton - ír
Mérkőzésvideó: 1,05GByte
A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.

14.30 kadett 0-68


NB
II, 4. forduló
11.30 Esztergom-sziget, Kolping-pálya:
Esztergomi Vitézek RK II. - SZVSE Battai Bulldogok RK II.


16.00 Kolping pálya: rögbis esküvő Esztergomban: Szegi László és Szilas Annamária




október 20. vasárnap
NB 1,4. forduló
15.00
KÖFÉM-sport- telep: Fehérvár RC-Elefántok RSE 12-0
14.00 kadettek
19-13
15.00 Kecskemét Széktói stadion: Kecskeméti
ARC-Budapesti Exiles RFC 12-5

NB II, 4. forduló
13.00
Pécsi Indiánok RFC-Szentesi 91 -esek VSC 19-21
Esztergomi Vitézek RK-Fehérvár RC 66-0
Fehérvár RC II. - Kecskeméti ARC II. 23-5

15.00 Esztergom 2 - Kecskemét 2






2002.10.23. szerda
10.45 Székesfehérvár, KÖFÉM-pálya: Junior és kadett Magyar Kupa, selejtező
Diákolimpia, 2. területi döntő, Székesfehérvár Juniorok
2-es
korcsoport (1983-1984-es születésűek):
1.508.
Sz. Ipari Szakképző, Pécs, 2. Király E. Szkí. és Szmk, Vác, 3. Vörösmarty M. Ált. Isk., Székesfehérvár
1-es kcs. (1985-1986):
1.
Géza Fejedelem Szki. és Szmk, Esztergom, 2. Király E. Szki. és Szmk., Vác, 3. Lestár Péter Szki., Kecskemét

Kadettek

B-kcs.
(1987-1988): 1. Móra F. Ált. Isk., Kecskemét 2. Váci M. Szki. és Szmk., Székesfehérvár, 3. Gróf Széchenyi Szki., Székesfehérvár
A-kcs. (1987-1988): 1. Bolyai J. Ált. Isk. I, Érd, 2. Bolyai J. Ált. Isk. II, Érd, 3. Ferences Gimn., Esztergom
Kölykök
B-kcs.
(1989-1990):

1.
Vízivárosi Ált. Isk., Székesfehérvár, 2. Vasvári P. Ált. Isk., Székesfehérvár, 3. Kondorosi Ált. Isk I, Kondoros. A-kcs. (1989-1990): 1. Bolyai J. Ált. Isk. II, Érd, 2. Bolyai J. Ált. Isk. I, Érd, 3. Petőfi S. Ált. Isk., Esztergom
Minik
(1991-1992): 1. Bolyai J. Ált. Isk., Érd,
2.
Zentai Ú. Ált. Isk., Székesfehérvár


Felnőtt döntő:
Esztergomi
Vitézek- Székesfehervár 42-0 (19-0)
Az MK-döntő végeredménye:
1. Esztergomi vitezeK. 2. bzeKestenervar, 3. Exiles, 4. Kispesti Elefántok 5. Százhalombatta
6. Esztergomi Vitézek II.

Magyar Köztársaság Utánpótlás Kupa - Szfvr 638MByte

A videók letöltésének menetét a honlap főoldalának menürendszerében az
EGYEBEK majd a VIDEÓTÁR oldalra kattintva lehet elolvasni, illetve onnan lehet kategóriánként továbbhaladni a feltöltött videókat illetően.
A videók egy része sajnos nem elérhető, a szerver 2015-ös üzemzavarakor tönkrement tárolón több ezer már felrakott videó elveszett. Ezek pótlása sokáig tart - mint ahogy 2015. előtt is 7 évet vett igénybe felrakásuk - szerk.



Diadalittasok:

Forrás: Esztergom 24 Óra



Beharangozó:





október 26. szombat
Százhalombatta, Óvárosi Rögbistadion
Magyarország - Andorra
24-16 (5-13) jv: Piotrowicz - lengyel







Vác Magyar Köztársaság Kupa - döntő
Hét fős csapatokkal kupamérkő
zések.
Résztvevők: Esztergom 1, Esztergom 2, Fehérvár, Exiles, Batta, Elefántok
Eredmények:
Esztergom - Százhalombatta 21:14, Esztergom - Budapesti Exiles 12:10
a döntőben Esztergom - Székesfehérvár
42:0 (19:0).

Juniorok:
1.
Fehérvár RC (Horváth Z„ lint, Farkas L„ Vámos, Tóth Á„ Simon l„ Szkok, Koszta, Bozsoki, Tolnai, Whomshina, Katona, Tögl, Balogh M., Berecz, Károly, Vámos, Keller, edző: Gyolcsos Ferenc)
2. Kecskeméti ARC
Kadettek:
1. SZVSE Battai Bulldogok RK (Pluhár, Kalmár, Bercsényi, Pozsonyi, Soós, Csont, Gyurcsik Tretyihona, Bódi, Szűcs, meth Z„ Szebenyi, Dénes, Czompa, Fehér T„ Tuba R„ Nagy Zs., Belsasev, e: Tóth Sándor),
2.
Fehérvár RC
Kölykök:

1.
SZVSE Battai Bulldogok RK (Tuba G„ Prauter, Körmöczi, Nagy Á., Kriskó T., Janotka, Szalóki, Kun, Szőnyi, Tóth R„ Szaj- ni, Cseke, e: Tóth Sándor), 2. Fehérvár RC
Minik:
1. SZVSE Battai Bulldogok RK (Tóth
M.,
Szamos, Kriskó B„ Bán, Teisenhoffer, Laczkó, Körösi, Anytyunsan, Kővári, Pusztai, Sumár, e: Tóth Sándor), 2. Fehérvár RC






IRB pályázathoz stratégiai terv:







2002. november
november 1. péntek
Nemzetközi junior- és kadettmérkőzés
Juniorok: Fehérvár RC-Brandenburg (német) 14-12, Esztergomi VtézekRK-Bnandenburg 17-3.
Kadettek:
Fehérvár RC-Brandenburg 7-45, Esztergomi Vitézek RK-Btandenburg 0-48



Esztergom váci mérkőzés beharangozása:





november 2. szombat
NB I, 5. forduló
15.00 Vác, Király E Szki.:
Elefántok RSE-Esztergomi Vitézek RK 12-39 (5-20) jv.: Chris Clayton - ír
14.00 kadett




14.00 Százhalombatta:
SZVSE Battai Bulldogok RK-Kecskeméti ARC 10-16 (3-9) jv.: Steigerwald Alajos
Kadettek: 32-3




Rögbi az olimpián:



november 3. vasárnap
NB II, 5. forduló
Pécsi
Indiánok RFC-Esztergomi Vitézek RK 12-33

Rögbi rontotta megnyitó:

Forrás: Esztergom 24 Óra





Esztergom-Fehérvár beharangozó:
Forrás: Esztergom 24 Óra


november 9. szombat
Székesfehérvár
Diákolimpia - 2. Területi döntő
35 csapat, 450 résztvevő

10.00-tól Esztergomban: mini-, kölyök-, kadét- és junior bajnokság





november 10. vasárnap
NB I, 5. forduló
14.00 Székesfehérvár, KÖFÉM- sporttelep:
Fehérvár RC-Esztergomi Vitézek RK 5-46 (0-17)
jv.: Steigerwald Alajos
Forrás: Esztergom 24 Óra


NB2
14.00 Esztergom 2 - Szentes







november 16. szombat
CEE Kupa
14.00 RC Prága - Esztergom 23-7 (20-0)




november 17. vasárnap
NB II, 6. forduló
14.00 Pécs, Matáv-sporttelep:
Pécsi Indiánok RFC- Budapest Bears RFC 121-0


Esztergomi beharangozó:

Forrás: Esztergom 24 Óra



november 23. szombat
NB2
14.00 Esztergom 2 - Szentes


november 29.
A Magyar Rögbi Szövetség elfogadja az Európai Szövetség felkérését hetes torna tartására:




2002. december
december 6-7. FIRA-AER Közgyűlés
Párizs, Societé Generale székház, Le Defense

Szentesi óvás és évértékelő:

Forrás: Szentesi Élet

december 16.
Kérés az Európai Szövetség felé a rendezendő torna résztvevő csapatainak módosítására:









Az év játékosa: Nagy Zsolt (Esztergomi Vitézek)